Samochód autonomiczny – kto i jak przyśpieszył prace nad nim?

Właśnie zostało wykupione 35 procent udziałów w spółce Autonomous Vehicle Simulation (AVS), która została stworzona razem z firmą Oktal. Część spółki została wykupiona przez grupę Renault i to dzięki niej samochód autonomiczny pojawi się na rynku znacznie szybciej.

 

 

 

 

Od pond piętnastu lat gruba Renault prowadzi współpracę z wieloma firmami (rozwój oprogramowania do samochodów). Spółka AVS została utworzona z myślą o przyśpieszeniu procesu rozwoju wszelkiego rodzaju pojazdów za pomocą stymulantów.

 

W całym procesie budowy nowych pojazdów kluczowe znaczenie okazały się mieć testy, szczególnie w przypadku technologii wspomagania, która stosowana jest coraz powszechniej. Samochód autonomiczny również nie mógłby powstać bez wielu lat pracy, która jest możliwa tylko i wyłącznie dzięki przeprowadzonym testom oraz obliczeniom.

 

W przypadku samochodów autonomicznych testy oraz symulacje stanowią ponad 50 procent podczas procesu rozwoju. Chcąc osiągnąć jak najwyższy poziom niezawodności, samochody testowe mają do pokonania ciężkie zadanie, a mianowicie muszą pokonać setki tysięcy kilometrów, a czasem nawet miliony. Wszystko dla naszego bezpieczeństwa. Aby jednak tego dokonać jazda testowa w rzeczywistości trwałaby kilka lat. Oprócz testów, które oczywiście są przeprowadzone w warunkach rzeczywistych i przyśpieszonych metod testowania, symulacja wirtualna pozwala na znaczne zaoszczędzenie cennego czasu.

 

Dzięki wykupionym udziałom w spółce Autonomous Vehicle Simulation, grupa Renault ma dostęp do wiedzy oraz zasobów firmy Sogeclair(Francja), która została wyspecjalizowana w inżynierii lotniczej, a także symulacjach.

 

W ten sposób grupa Renault oraz alians Renault-Nissan będą dysponować najbardziej zaawansowaną technologią na świecie, która zostanie wykorzystana w szczytnym celu, a mianowicie do testów w środowisku wirtualnym, dzięki którym samochód autonomiczny szybciej trafi na rynek.

 

Nie tylko grupa Renault skorzysta na utworzeniu AVS, ale również cały alians Renault-Nissan, który zobowiązał się do wyposzczenia ponad 10 modeli samochodów autonomicznych do roku 2020. Mało tego alians nie próżnuje i samochód autonomiczny jest już w trakcie wirtualnych testów. Do tego celu został wykorzystany specjalny program informatyczny do symulacji SCANeRTM, który został opracowany przez grupę Renault, natomiast udoskonalony we współpracy z firmą Oktal.

 

Zagłosuj

9 points
Upvote Downvote

Total votes: 9

Upvotes: 9

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *