Budujemy masę mięśniową. Jak nabrać ciała?

masę mięśniową

Okres wiosenno – letni to najczęściej wybierany czas na zmienianie sylwetki przez wielu z nas. Myśląc o budowaniu masy za cel obieramy sobie zbudowanie jak największej suchej masy mięśniowej z jak najmniejszym przyrostem tłuszczu. Teoria głosi ”najpierw masa, potem rzeźba” tylko jak zbudować tę masę? Na pewno już zdajesz sobie sprawę z tego, że ważną rolę w tym wszystkim będzie odgrywać dieta oraz odżywki.

Jedz białko, będziesz wielki

Brak odpowiedniej ilości białka w diecie to najprościej mówiąc brak efektów. Białko jest głównym składnikiem budulcowym ludzkiego organizmu. Dzienne zapotrzebowanie na ten składnik wynosi od 1,6 do 2 gramów białka na kilogram masy ciała. Najbardziej wartościowym źródłem tego mikroskładnika są: ryby, owoce morza, nabiał, chude i czerwone mięso, jaja, przetwory mleczne. Należy dodać, że białko dzielimy na dwa rodzaje: na te pełnowartościowe, które jest pochodzenia zwierzęcego i na niepełnowartościowe, której natomiast jest pochodzenia roślinnego.

masę mięśniową

Jeżeli chcemy, aby nasza masa mięśniowa rosła w prędkości światła, musimy zadbać o to, by nasz bilans kaloryczny dobowy był dodatni. Jedząc poniżej dziennego zapotrzebowania nie będziesz wstanie niczego zbudować. Nadwyżkę kaloryczną zapewni nam odpowiednia dieta oraz odżywki. Musisz pamiętać jednak o tym, że każdy organizm jest inny co wiąże się z tym, że każdy wymaga innej liczby kalorii do skutecznego zbudowania masy mięśniowej.

masę mięśniową

Dawaj z siebie wszystko

Jeżeli już zdecydowałeś się na robienie masy i wybrałeś się na trening to zrób go na 100%. Nie wolno Ci się obijać. Podnoszenie ciężarów sprzyja rozrostowi struktur mięśniowych, podczas ćwiczenia z ciężarami uderzenie następuje naraz w więcej niż jeden mięsień. Jeżeli chcesz być wielki, musisz przyzwyczaić swój organizm do treningów z dużym obciążeniem. Uwzględnij też w swoim planie treningowym ćwiczenia wielostawowe, jest to świetne rozwiązanie, ponieważ w trakcie jednego złożonego ruchu angażujemy 70 proc. naszych wszystkich mięśni.

Regeneracja

Musisz pamiętać o tym żeby dać swoim mięśniom odpowiedni czas na regeneracje, bo właśnie wtedy następuje ich rozrost. Odpoczywaj na tyle długo, na ile jesteś w stanie. Przed snem warto sięgnąć po dawkę preparatu, który podniesie poziom naszego testosteronu. Mięśnie potrzebują od 2 do 10 dni aby w pełni się zregenerować. Zasada jest prosta mięśnie rosną i nabierają siły w dni kiedy ich nie trenujemy.

Zagłosuj

5 points
Upvote Downvote

Total votes: 5

Upvotes: 5

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *