Daj się ponieść i zaszalej na talerzu z karnawałowym menu

Kto nie lubi od czasu do czasu zaszaleć i zabłysnąć przy znajomych i rodzinie swoimi umiejętnościami kulinarnymi?  Karnawał to idealny czas do dobrej zabawy w mniejszym czy większym gronie i doskonała okazja,  by pokazać jakie cuda potrafimy wyczyniać w kuchni. Na tego typu imprezach zdecydowanie najlepiej sprawdza się kuchnia azjatycka.

Jeżeli martwisz się, że kuchnia azjatycka może nie wypalić ze względu na produkty, które są dosyć ciężkie do zdobycia to musimy Cię uspokoić. W większości supermarketów w tym czasie trwa akcja chińska, dzięki której spokojnie zaopatrzysz się w niezbędne produkty a dzięki specjalnym gazetkom promocyjnym będziesz miał z czego czerpać inspiracje na szybkie i ciekawe dania. Kuchnia azjatycka wymaga wiele kreatywności dzięki czemu w oczach gości staniesz się artystą. Oprócz niesamowitego wyglądu artystycznego liczą się jeszcze oczywiście walory smakowe, warto również wspomnieć, że kuchnia azjatycka ma naprawdę wartości odżywcze z czego nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę.

 

 

Świetnym przykładem jest olej którego używa się do WOK-a,  ryżu i chilli,  wyróżnia go bardzo duża ilość witaminy E. Jeżeli chodzi o jej właściwości to pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Natomiast dzięki taki przyprawom jak chilli i czosnek smak potraw zostanie idealnie podkreślony, a układ odpornościowy Twoich gości dodatkowo wzmocniony.

 

W Azjatyckiej kuchni bardzo popularnym produktem jest czarny ocet ryżowy, który świetnie sprawdza się jako zamiennik octu balsamicznego. Jeżeli chodzi o jego właściwości to zdecydowanie zwiększa ilość wydzielanych soków trawiennych dzięki czemu nasz układ trawienny po prostu lepiej funkcjonuje.

Nie ma na świecie osoby, która nie słyszała o kulinarnych challangach. Jeżeli należysz do osób, które lubią tego typu wyzwania oraz kulinarne eksperymenty to kuchnią azjatycką  zdecydowanie podbijesz cały karnawał.

 

Zagłosuj

8 points
Upvote Downvote

Total votes: 8

Upvotes: 8

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *