Dumni ze swojego kraju

Dumni ze swojego kraju

Jako Polacy, możemy być dumni ze swojego kraju nie tylko z powodu bohaterskiej historii, myślicieli, wielkich wodzów, poetów czy naukowców. Przyziemne sprawy, o których bardzo często zapominamy lub po prostu ich nie dostrzegamy, a otaczają nas każdego dnia. Za nie również cenią i szanują nas inni.

 

1. Polskie święta

 

Dumni ze swojego kraju

 

Zachodnie kraje zlaicyzowane traktują Boże Narodzenie jako czas do wzmożonej akcji marketingowej, a także wysyłania sobie kartek na tę okoliczność. My, Polacy możemy być dumni ze swojego kraju, gdyż podchodzimy do świąt z powagą, a także nie oszczędzamy sił oraz środków, by wszystko zostało przygotowane perfekcyjnie. Trzeba przyznać, że święta zbliżają i dzięki nim rodziny trzymają się razem.

 

Wiele ludzi z zachodu, którzy utrzymują kontakty wyłącznie z najbliższą rodziną, przyznało, że będąc uczestnikami takiej ”imprezy” poczuli, jakby znaleźli się w jednej z książeczek dla dzieci, w której ludzie mają czas dla siebie, jest miło i bezpiecznie, a do tego w powietrzu unosi się zapach piernika.

 

2. Polskie konie

 

Dumni ze swojego kraju

 

W okresie przedwojennym w Polsce było około 3 miliony koni, a jazda konna stała się niemalże za sport narodowy. Powinniśmy być dumni ze swojego kraju – od XVI wieku na polskich ziemiach hodowane są szlachetne konie arabskie. Należy zaznaczyć, że rasowe sztuki ze stadnin w Janowie Podlaski, Białce oraz Michałowie wygrywają największe, a zarazem najważniejsze światowe pokazy. Co ciekawe cena Janowskich koni jest zawrotnie wysoka, a mianowicie sięga kilkuset tysięcy dolarów.

 

Arabskie aukcje gromadzą najbogatszych ludzi świata, pojawiają się na nich między innymi szejkowie arabscy, gwiazdy rocka takie jak Charlie Watts(perkusista The Rolling Stones), a nawet Tina Turner. Andrzej Stasiowski szef Polskiego Związku Hodowców Koni twierdzi, że konie z naszego kraju są znacznie zdrowsze, ponieważ karmione są w naturalny sposób, a dodatkowo mają ogromną przestrzeń do biegania. Trzeba przyznać, że jesteśmy nielicznym krajem w Europie, który może pochwalić się taką ilością otwartej przestrzeni.

 

3. Polskie jachty

 

Dumni ze swojego kreju

 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nasz kraj jest największym w regionie producentem jachtów. Pobiliśmy takie rynki jak Hiszpania, Francja czy Wielka Brytania. Inne kraje cenią nasz szczególnie za perfekcyjnie, ręcznie wykonane detale, nowoczesną konstrukcję oraz precyzyjną obróbkę.

 

W naszym kraju jest około dziewięciuset firm, które słyną się nie tylko produkcji, ale również naprawy jachtów. Czołówkę tworzy tak zwana wielka piątka: Bal Yacht, Delphia Yachts, Galeon, Ostróda Yachts oraz Ślepsk. Jeżeli posiadasz zagranicznych znajomych, to koniecznie zaproponuj im wycieczkę do Polski. W ten sposób poznją smak prawdziwego żeglarstwa w otoczeniu dzikiej przyrody na Mazurach lub Warmii.

Zagłosuj

5 points
Upvote Downvote

Total votes: 5

Upvotes: 5

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *