Dyniowy lampion – jak wyciąć dynię na Halloween?

Dyniowy lampion to zdecydowanie nieodłączny element październikowego klimatu i żadna Halloweenowa impreza się bez niego nie odbędzie. Wzorów jest mnóstwo i wcale nie jest powiedziane, że Halloweenowa dynia musi mieć groźną lub smutną minę, a Ci którzy tak uważają się po prostu mylą. Zastanawiałeś się w jaki sposób wyciąć ten pomarańczowy dar natury, tak by zachwycał wszystkich gości? Poniżej znajdziesz instrukcję.

 

Dyniowy lampion jest czymś bez czego Amerykanie w dzisiejszym dniu nie mogą się obejść, jednak coraz częściej możemy spotkać je także w polskich domach i niekoniecznie oznacza to, że ich mieszkańcy świętują Halloween. Przyjęło się, iż powycinana dynia jest po prostu jesienną ozdobą.

 

Dyniowy lampion – czego potrzebujesz?

 

• Dynia
• Ostry nóż
• Łyżka do wydrążania
• Mała świeczka

 

Szukasz czegoś na Halloween? – przepis na 31 października

 

Wycinanie:

 

Wytnij duży otwór w dyni, tak abyś mógł ją wydrążyć. Możesz to zrobić w taki sposób, by powstała tak zwana czapeczka, wystarczy odciąć górę. Wycinając ”czapeczkę” nóż należy trzymać pod kątem tak, aby po wydrążeniu nie wpadała do środka. Teraz wystarczy usunąć miąższ i pestki.

 

Dyniowy lampion

 

Na koniec zostało wycięcie wzoru (liczymy na Twoją kreatywność) i umieszczenie świeczki. Dyniowy lampion jest już gotowy.

 

Dyniowy lampion

 

Zagłosuj

8 points
Upvote Downvote

Total votes: 8

Upvotes: 8

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *