Iryzyna – skuteczna walka z tłuszczem

walka z tłuszczem

Masz już dość patrzenia na balast, który nosisz, a suplementy nie przynoszą efektów? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, wszystkie mechanizmy do stoczenia, a przede wszystkim wygrana tejże walki nosisz w sobie. Musisz je tylko włączyć za pomocą odpowiednich przyrządów.

 

Walka z tłuszczem nie musi być wcale taka ciężka, wystarczy zwrócić uwagę na poszczególne hormony. Nie raz opisywaliśmy sposoby na redukcję tkanki tłuszczowej, przygotowywaliśmy dla Was specjalne diety, a nawet ostrzegaliśmy przed uzależnieniem od fast foodów. Tym razem skupimy się, jednak na czymś zupełnie innym, a mianowicie sprawdzimy jaką rolę w procesie odchudzania odgrywa nowy zawodnik – iryzyna.

 

W ostatnim czasie w magazynie‘’American Journal of Physiology’’ zostały opublikowane badania, z których jednoznacznie wynika, że walka z tłuszczem bywa skuteczna, a przy obecności tego hormonu staje się ona znacznie łatwiejsza. Mechanizmy do stoczenia wojny nosisz w sobie, jednak nic samo się nie zadzieje, Ty jesteś odpowiedzialny za ich uruchomienie!

 

Iryzyna hamuje odkładanie się tkani tłuszczowej, ponieważ zapobiega przekształcaniu się komórek macierzystych w te niepożądane. Wykorzystywane są one w znacznie lepszy sposób, a mianowicie do wzmocnienia kości. Przy obecności tego hormonu walka z tłuszczem staje się znacznie łatwiejsza, ze względu na aktywne działanie brunatnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu nasz organizm spala więcej kalorii. Jak stać się żywą maszyną do produkcji iryzyny? W tym celu najlepiej skorzystać z programu treningowego, który został opracowany na potrzebny wspomnianego wyżej badania. Bieg trzy razy w tygodniu po 45 minut, tak aby poziom tętna maksymalnego utrzymywał się na poziomie 60-70%. To wszystko! Jak widać w dzisiejszej dobie treningów o wysokiej intensywności, stare, dobre kardio ma jeszcze rację bytu.

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Spalacze tłuszczu: co używać, a czego lepiej unikać?

 

Problem zbyt dużej ilości tkani tłuszczowej nie należy tylko do osób zewnętrznie otyłych, jeżeli jesteś szczupły, ale zdajesz sobie sprawę, że Twoje nawyki żywieniowej nie są najlepsze, być może należysz do osób o sylwetce typu chudy grubas. Szczupły nie znaczy zdrowy!

Zagłosuj

8 points
Upvote Downvote

Total votes: 10

Upvotes: 9

Upvotes percentage: 90.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 10.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *