Jajka i bekon – genialny sposób na odporność

jajka i bekon

Jajka i bekon są pełne protein, które nie tylko pomagają w budowaniu masy mięśniowej, ale przede wszystkim uodparniają nas na wirusy, a także bakterie. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego nie licz kalorii w porannej jajecznicy, a skup się na białku. Takie śniadanie jest nie tylko smaczne, ale buduje mięśnie i chroni przed wirusami. Może być coś lepszego?

 

Proteiny są jak kobiety: nadmiar poważnie obciąża (w tym przypadku nerki), natomiast niedobór poważnie zaburza funkcjonowanie całego organizmu.

 

Ustalmy jedno: przyjmując dziennie 90g protein, możesz spać spokojnie, gdyż nie tylko Twoje zdrowie oraz mięśnie są bezpieczne. Czy wiesz, że zanim wynaleziono antybiotyk, to gruźlicę leczono jajkami oraz białym mięsem.

 

Jajka i bekon plus szynka

 

Jajka

Ilość: 3

Kcal: 210

Białko: 30g

 

Według Światowej Organizacji Zdrowia powinniśmy spożywać do 10 jajek tygodniowo. Jeżeli zmagasz się z podwyższonym cholesterolem, nie przekraczaj ilości 3 jaj tygodniowo, łącznie z używanymi do różnych innych posiłków np. kotletów. Jajka są nie tylko świetnym źródłem białka, ale również żelaza, lecytyny, potasu, wapnia i witamin: A,D oraz E

 

Boczek

Ilość: 1 plaster

Kcal: 180

Białko: 12g

 

W tym przypadku boczek odgrywa podwójną rolę. Jest idealnym zastępcą tłuszczu, na którym smażysz jajka. Po drugie zawiera sporą ilość białka, a tego nie znajdziesz w maśle czy oleju. Jeżeli boisz się przyrost tzw. ‘’boczków’’ odetnij białą część plasterka. Natomiast czerwoną pokrój w drobną kostkę i podsmaż. Następnie dodaj jajka i mieszaj do momentu ścięcia.

 

Szynka

Ilość: 1 plaster

Kcal: 50

Białko: 4g

 

Oczywiście to co dodasz do jajecznicy zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Pamiętaj jednak, że dodając odrobinę szynki  zyskasz nie tylko smak, ale przede wszystkim proteinowego kopa. Co prawda odrobinę dodatkowych kalorii również, ale masz przed sobą cały dzień.

Zagłosuj

3 points
Upvote Downvote

Total votes: 3

Upvotes: 3

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *