Jak selfie wpływa na poziom stresu?

selfie

Nie ma co ukrywać, że coraz więcej ludzi, nie tylko kobiet nie widzi nic złego w robieniu sobie selfie. Nieważne gdzie, w domu, na siłowni, czy nawet w pubie. Badacze przeprowadzający eksperyment wywnioskowali, że ma to spory wpływ na poziom stresu w naszym organizmie.

 

selfie

 

 

Instagram – stres

 

Do tej pory większość poważnych mężczyzn uważała i wciąż uważa, że selfie jest czymś czym należy gardzić. Jednak znaczna część męskiego grona przyznaje się do strzelania sobie okazjonalnych fotek. Wcale nie musisz nazywać się Marshall McLuhan, ażeby doskonale zdawać sobie sprawę, że ta moda jest symptomatyczna dla naszej narcystycznej oraz zdegradowanej kultury. Jednak przestań wreszcie wyśmiewać się z ludzi robiących sobie selfie.

 

Naukowcy odkryli wiele korzyści płynących z wpatrywania się w siebie oraz robienia sobie samemu zdjęć. Badania przeprowadzone przez naukowców na University of California wykazały coś ciekawego. Uczestnicy, którzy każdego dnia przez cztery tygodnie robili sobie uśmiechnięte selfie,byli zdecydowanie bardziej zrelaksowani oraz wzrosła ich pewność siebie. Oczywiście dalej możesz być przeciwnikiem Instagrama, gdyż wcale nie musisz wrzucać swojego autoportretu do sieci by poprawić sobie humor. Wystarczy uśmiech i jedno pstryknięcie.

 

Okazuje się bowiem, że badania również dowodzą, iż nawet wymuszony uśmiech sprawia, że nasz mózg automatycznie przełącza się w tryb ‘’zadowolony’’ wysyłając w ten sposób odpowiednie rozkazu do naszego układu hormonalnego. Ciekawym sposobem na zredukowanie stresu praz poprawienie sobie humoru dla osób niecieszących się z fotografowania własnej twarzy jest zrobienie zdjęcia czemuś, co może sprawić przyjemność drugiej osobie, a następnie jej to wysłać. Boimy się pomyśleć co to może być, jednak nasza bujna wyobraźnia podsuwa nam przeróżne pomysły.

 

Alternatywa dla selfie

 

Jeżeli w żaden sposób nie cieszy Cię wykonywanie selfie to mamy dla Ciebie inne, ciekawe sposoby na walkę ze stresem. Zadbaj o zbilansowaną dietę, na Twoim talerzu nie może zabraknąć odpowiednich zdrowych produktów.

Zagłosuj

4 points
Upvote Downvote

Total votes: 4

Upvotes: 4

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *