Jako dziecko marzyłeś by zostać wikingiem? Dieta nordycka Ci w tym pomoże: jedz jak wiking i stań się jednym z nich

Dieta nordycka

Otwórz listę
0 submissions already

Silni, wielcy, męscy, z toporami w ręku, dokładnie tak większość z nas wyobraża sobie wikingów i owszem tak wyglądali. Jednak do zbudowania takich sylwetek była im potrzebna specjalna dieta, a tej warto się przyjrzeć, gdyż naprawdę robi wrażenie.

 

Nie należy mylić diety nordyckiej z śródziemnomorską, gdyż to dwie zupełnie inne diety. Nordycka stanowi świetną przeciwwagę dla śródziemnomorskiej.

 

Białko pływa

Spożywaj ryby przynajmniej trzy razy w tygodniu (im więcej tym lepiej). Jeżeli nie przepadasz za rybami i wolisz mięso, sięgaj tylko i wyłącznie po to, które żywiło się samodzielnie trawą, tutaj mała podpowiedź: dziczyzna.

 

sardynki

 

Sery

Jeżeli w Twoim codziennym jadłospisie nie zabraknie miejsca na ser i jogurt naturalny to z pewnością nie będziesz chodził głodny i marudny. Tłuszcze w połączeniu z białkiem to doskonały sposób na sytą przekąskę.

 

Zmień olej

Koniecznie w swoim jadłospisie uwzględnij olej rzepakowy. Na pierwszym miejscu zdecydowanie znajduje się oliwa z oliwek, natomiast jeżeli chcesz zostać prawdziwym wikingiem koniecznie do swojego arsenału musisz dodać olej rzepakowy.

Węglowodany

Wybieraj tylko i wyłącznie te zdrowe typu:, owies, żyto, jęczmień, które mają solidną zawartość błonnika pokarmowego. Koniecznie zrezygnuj z przetworzonej mąki, makaronów oraz ryżu, wybieraj te z pełnego ziarna.

 

chleb

 

Chlup w dziób! Pij piwo

 

Doskonale widzisz, to nie żart. Zamiast słodkich, gazowanych i przetworzonych napojów wybieraj piwo. Za czasów wikingów nie było kawy czy herbaty, ale gdyby ją znali zapewne,  by sobie na nią pozwalali, natomiast napoje energetyczne skończyłyby w ściekach. Chcąc należeć do wikingów Ty również powinieneś tak robić.

 

Sezon na…

Wybieraj to na co właśnie jest sezon i sięgaj po owoce z Twojego kraju. Czyż nie lepsza od jagody goji, ściągniętej z drugiego końca świata jest nasza Polska aronia, która w naszym kraju króluje już od wieków?

 

aronia

Prawdziwa uczta

Nie podjadaj po kryjomu, zamiast tego organizuj wyjścia z przyjaciółmi. Oprócz smacznego i sytego posiłku będzie świetna zabawa, która wyzwoli w Tobie endorfiny, a oprócz tego oczywiście wspomnienia do końca życia.

 

Zagłosuj

11 points
Upvote Downvote

Total votes: 11

Upvotes: 11

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *