Kac morderca nie ma serca. Czy da się go w jakiś sposób uniknąć?

5 naukowych faktów, które pomogą Ci sprawić, że kac będzie Cię omijał

Kto z nas od czasu do czasu nie lubi się dobrze zabawić, jednak następnego dnia nie jest już tak przyjemnie. Co powiesz na udaną imprezę bez kaca rano? Brzmi wprost rewelacyjnie. Skorzystaj więc z kilku poniższych porad i wprowadź je w życie. Baw się świetnie, a rano omijaj kaca zarówno  tego fizycznego jak i moralnego.

 

1. Happy hour

Czyż nie jest tak, że na samą  myśl o udanej imprezie, a raczej o zamoczeniu ust w kieliszku czujesz się znacznie lepiej? Spokojnie to wcale nie oznacza, że jesteś alkoholikiem. Naukowcy z Indiana University przeprowadzili badania, które jasno wykazały, że sama myśl o używce sprawia, że nasz organizm produkuję dopaminę-hormon odpowiedzialny za nasze dobre samopoczucie. Oczywiście, kiedy napijemy się alkoholu wydziela się jej jeszcze więcej, a do tego zdecydowanie ułatwia ona poproszenie o kolejną dawkę alkoholu. Nie jest to nic dobrego szczególnie dla osób, które następnego dnia muszą stawić się w pracy.

 

2. Odwaga/Nieśmiertelność

 

Po większej ilości spożytego etanolu włącza się nam tryb odwagi, która zwana jest także trybem nieśmiertelności. Kiedy alkohol przez ściany żołądka dostanie się do krwi i dotrze do mózgu jednocześnie wyłącza aktywność ciała migdałowatego oraz kory przedczołowej. Ciało migdałowate w znacznym stopniu odpowiedziane jest właśnie za odczuwanie strachu, natomiast kora przedczołowa za przewidywanie konsekwencji naszych czynów. Szczególną uwagę należy zwracać na to czy drink jest gazowany, gdyż wtedy dostaje się do krwi w znacznie szybszym tempie.

 

3. Piękne kobiety

 

Każdy mężczyzna zapewne w swoim życiu nie raz usłyszał zdanie ‘’Nie ma brzydkich kobiet, tylko czasem wina brak’’. Zastanawiałeś się dlaczego pod wpływem alkoholu, każda napotkana kobieta wydaje Ci się tą najpiękniejszą? Pod wpływem alkoholu Twoje źrenice zdecydowanie wolniej reagują na zmianę oświetlenia, przez co Twój wzrok staje się znacznie mnie ostry. Uczeni z Western University przeprowadzili na ten temat badanie i dowiedli, że ostrość widzenia zmniejsza się nawet o 30 proc.  już po niewielkiej ilości alkoholu. To naprawdę bardzo dużo. Jeżeli zaczynasz odczuwać kłopoty związane z odczytywaniem wiadomości na messengerze to znak, że najwyższa pora dzwonić po taksówkę.

 

4. W kolejce do WC

 

Wystarczą zaledwie trzy piwa aby Twój organizm zmniejszył wydzielanie wazopresyny, która jest odpowiedzialna za zatrzymywanie wody w organizmie. Kiedy jej poziom ulega zmniejszeniu, organizm przestaje bać się odwodnienia dzięki czemu otwiera zawór w nerkach. Po piwie dzieje się to znacznie szybciej oraz jest to bardziej prawdopodobne niż po mocniejszych trunkach, gdyż organizm ma do wydalenia więcej płynów.

 

 

5. Sprzątacze

Kiedy alkohol dotrze do naszej biednej wątroby dostaje się do tak zwanego enzymu dehydrogenaza alkoholowa. Jest on odpowiedzialny za rozkładanie alkoholu na niegroźne kwasy tłuszczowe CO2 oraz wodę. Niestety alkohol zawiera w sobie aldehyd octowy i to właśnie od jest odpowiedzialny za nasze złe samopoczucie następnego dnia. Nasza wątroba jest wstanie go przerobić jednak w ilościach nie większych niż jedno piwo na godzinę. Trzymaj się tego, a z pewnością będziesz się dobrze bawił i unikniesz rano nieprzyjemności związanych z wypiciem alkoholu.

 

Zagłosuj

10 points
Upvote Downvote

Total votes: 10

Upvotes: 10

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Jeden Komentarz

Zostaw Komentarz
  1. Dawkowanie, czyli jak brać aby to miało sens? Według informacji producenta wystarczy tylko jedna szklanka tego napoju dziennie, aby odczuć pozytywne skutki jego działania. Eksperci i dotychczasowi klienci potwierdzają, że regularne spożywanie preparatu w takiej ilości wspomaga proces odchudzania się, wzmacniania organizmu oraz usuwania szkodliwych, toksycznych substancji. http://przegladtowarow.com/krople-eco-slim-odchudzanie-opinie-uzytkownikow-dawkowanie-cena-polsce.html Niestety zdecydowana ich większość jest negatywna wśród osób, które stosowały preparat. Eco Slim Gdzie Można Kupić (Allegro czy Ceneo) oraz Cena? Produkt jest dostępny wyłącznie na oficjalnej stronie producenta. Inne źródła zakupu nie gwarantują w 100% oryginalnego i bezpiecznego produktu Eco Slim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *