Kia Stonic – najnowszy crossover z segmentu B

Nie tak dawno temu miała miejsce premiera samochodu marki Kia model Stinger. Nie musiało upłynąć wiele czemu, aby firma powiększyła swoją gamę modeli. W kolejce czeka już zarejestrowana przez producenta nazwa Stonic. Producent również odsłonił oficjalną już wersję samochodu, będzie to crossover z segmentu B.

 

Fot: icdn-6.motor1.com

Kilka miesięcy temu producent oficjalnie poinformował świat o najnowszym projekcie jakim jest Kia Stonic. Póki co została zarejestrowana jedynie nazwa, jednak jak się okazało najnowszy crossover ma współdzielić platformę z samochodem marki Hyundai.

 

Kia Stonic nie będzie pierwszym subkompaktowym crossoverem jeżeli chodzi o markę Kia. Stonic ma pojawić się na rynku jeszcze tego roku, za jego produkcję odpowiedzialna będzie fabryka w Korei Południowej, która zobligowała się do jego wyprodukowania. Póki co największą popularnością wśród samochodów marki Kia cieszy się model KX3, który dostępny jest tylko na niektórych rynkach.

 

 

Jeżeli chodzi o konkurencję, to zdecydowanie Kia Stonic będzie konkurować z Mazdą CX-3. Mimo iż oficjalny wygląd modelu nie jest jeszcze całkowicie znany to są pewne przypuszczenia co do tego jak będzie on wyglądał. Prawdopodobnie możemy się spodziewać, że koncepcja będzie podobna do Provo, który mogliśmy zobaczyć już 4 lata temu. Jeżeli styliści uszanują i zachowają ten sam styl, to auto będzie naprawdę nietuzinkowe.

 

Musimy jakiś czas jednak poczekać zanim Kia wypuści na rynek model Stonic, ale możemy być spokojni, gdyż na ten czas na rynku zadebiutuje model przygotowany przez markę Hyundaia. Każdy z tych modeli będzie dostępny w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz na pozostałych rynkach, tam też będą one sprzedawane.

Zagłosuj

11 points
Upvote Downvote

Total votes: 11

Upvotes: 11

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *