Krok w stronę lepszej pracy: doskonałe CV, kontakty, prezentacja…

krok w stronę lepszej pracy

Nie znasz dnia ani godziny, w której pojawić się może oferta mająca wpływ na resztę Twojego życia. Na rynku nie brakuje ofert pracy, bezrobocie z minuty na minutę maleje, a pracodawcy szukają pracowników. Dlatego nie trać czasu i wykonaj krok w stronę lepszej pracy, zajmij się swoim CV, gdyż za moment może okazać się potrzebne. Poniżej znajdziesz kilka rad, które pomogą Ci w znalezieniu lepszej pracy.

 

1. Ile chciałbyś zarabiać? – zbadaj teren

 

Krok w stronę lepszej pracy powinien rozpocząć się od dokładnego wycenienia siebie, zastanów się ile chciałbyś zarabiać oraz oczywiście sprawdź na ile jest to realne. Niemalże w każdej gazecie znajdziesz informacje na temat płac na różnych stanowiskach w zależności od regionu. Zapamiętaj raz na zawsze by nie wierzyć w stu procentach opowieściom o zarobkach znajomych znajomego.

 

Jeżeli chcesz wykonać krok w stronę lepszej pracy to sam zrób rozpoznanie na forum dyskusyjnym. Warto również pamiętać, że w niedalekiej przyszłości stała pensja będzie dotyczyć tylko i wyłączne ludzi na stanowiskach urzędników państwowych. Chyba dla każdego z nas najbardziej motywującą płacą jest ta składająca się ze stałego oraz ruchomego elementu, w zależności od wyników pracy. Stała pensja może uniemożliwić Ci rozwój na dług okres czasu.

 

2. Myszka na pulsie

 

Portale typu praca.pl, GazetaPraca.pl, jobpilot.pl, pracuj.pl, jobs.pl umożliwią Ci krok w stronę lepszej pracy, dlatego też zaloguj się i odwiedzaj regularnie tego typu portale. Nawet jeżeli w chwili obecnej nie jesteś zainteresowany zmianą pracy, to ogłoszenia tego typu są prawdziwą kopalnią wiedzy na temat danej firmy.

 

3. Podkreśl swoje zalety

 

Być może nadszedł idealny moment na dokonanie pewnych zmian. Badania naukowe wykazały, iż człowiek obecnie wkraczające na rynek będzie zmuszony aż pięciokrotnie zmienić charakter. Dlatego teraz chwyć za kartkę, a następnie podziel ją na dwie części – po lewej zapisz to czego nie lubisz w swojej obecnej pracy, natomiast po prawej to co lubisz. W taki sam sposób rozpisz swoje wady i zalety.

 

Skup i się i dokładnie zastanów nad tym, jakie zajęcie przyniosło Ci największe dochody. Psychologia biznesu wyznaje zasadę, która mówi, że 20% zajęć, jakie wykonujemy, stanowi 80% dochodu. Kolejny krok w stronę lepszej pracy to skoncentrowanie się na tych 20%, gdyż prawdopodobnie właśnie to pozwala Ci wykorzystać Twoje najlepsze cechy.

 

Ludzie sukcesu mogą pochwalić się szerokim gronem znajomych, co jest potężnym plusem w walce o nową pracę. Ponad 65% posad przyznawanych jest znajomym oraz znajomym znajomych.

 

4. Bądź przygotowany

 

Nie łudź się, że aplikacja, którą równie dobrze mógłbyś wysłać do ‘’restauracji’’ typu McDonald zrobi na kimś wrażenie. Zapewne zdajesz sobie sprawę, że Internet nie służy tylko do przeglądania memów, ale jego ogromną zaletą jest właśnie możliwość wyszukania informacji na temat firmy, która nas interesuje. Możemy również podyskutować o niej na forum.

 

Sprawdź również: sposoby na szybkie przyswajanie wiedzy

 

Krok w stronę lepszej pracy to zrobienie z tych informacji użytek w liście motywacyjnym, gdzie uzasadnisz dlaczego spośród innych firm wybrałeś właśnie tę. Oczywiście pracodawca nie musisz wiedzieć o tym, że do tamtych również wysłałeś aplikację. Tym właśnie jest dyplomacja.

 

5. Poinformuj znajomych

 

Jak już pisaliśmy wcześniej, szeroka sieć znajomych to ogromny plus w walce o nową pracę. Dane europejskie dowodzą, iż ponad 65% stanowisk przyznawana jest znajomym lub znajomym znajomych. Być może zabrzmi to nieco cynicznie, ale jak widać o znajomych należy dbać.

 

krok w stronę lepszej pracy

 

Jeżeli chcesz wykonać krok w stronę lepszej pracy skup się na szukaniu znajomych, w tym celu przychodzą portale społecznościowe typu Facebook czy NaszaKlasa. Osobiście zachęcamy również do zarejestrowania się w serwisie GoldenLine, który łączy profesjonalistów, a dodatkowo możesz zasięgnąć języka i jako pierwszy dowiedzieć się o najciekawszych ofertach pracy.

 

6. Nie bądź klonem

 

Zapewne nie raz korzystałeś z poradników z wzorem CV, których w dzisiejszych czasach wcale nie brakuje. Na stronach internetowych możemy znaleźć instruktaż, który krok po kroku pokaże nam na czym należy się skupić, jednak efekt końcowy jest nienajlepszy, gdyż potencjalny pracodawca ma do przeczytania 100 identycznych dokumentów, a tym samym nic szczególnego nie rzuca mu się w oczy.

 

Nie mówimy tu o sileniu się na oryginalność, ale zdecydowanie możemy popracować nad formą. Kiedy masz już pewne grono znajomych, zwróć się do kolegi zajmującego się grafiką i poproś, aby złożył Ci eleganckie CV. Oczywiście żadnych ekstrawagancji, wystarczy by przyszły szef miał na czym zawiesić oko.

Zagłosuj

8 points
Upvote Downvote

Total votes: 8

Upvotes: 8

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *