Łysienie, czy da się to zatrzymać? Poznaj sprawdzone sposoby

Łysienie

Każdy mężczyzna chciałby mieć do końca życia zdrowe i lśniące włosy, niestety niektórym z nas nie jest to pisane. Czy da się zatrzymać wypadanie włosów i jak to zrobić?

Łysienie


Nadmierne wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn, jedną z nich jest nieodpowiednia dieta, może to być nawet skutek przyjmowania leków przeciwdepresyjnych. Natomiast jeżeli uważasz, że odżywiasz się zdrowo i nie potrzebujesz zażywania leków, a Twoje owłosienie na głowie z dnia na dzień jest coraz słabsze to znaczy, że mamy do czynienia z tak zwanym łysieniem typu męskiego, inaczej mówiąc łysienie androgenowe. Ponad 60% mężczyzn po 50 roku życia ma z tym problem i przeważnie rozpoczyna się między 16 a 20 rokiem życia. Z wiekiem postępujące wypadanie włosów jest naturalnym zjawiskiem fizjologicznym, wiąże się to z obecnością męskich hormonów płciowych. Początkowo tworzą się tak zwane zakola, są to niewielkie ubytki owłosienia na przedniej części głowy. Następnie tworzy się ”męskie czoło” jest to typowa oznaka męskiego łysienia. Spokojnie, nie ma co panikować, bo nawet jeżeli jesteś nosicielem tzw. genu łysienia to mamy XXI i jest wiele preparatów hamujących ten proces.

Leki na łysienie androgenowe

Leki stosowane miejscowo na łysienie typu męskiego, zawierają substancje o nazwie Minoxidil. Substancja ta stosowana w odpowiedni sposób zwiększa przepływ krwi przez łożysko naczyniowe skóry, udrażnia kanały potasowe, które odpowiadają za odżywienie i dotlenienie mieszków włosowych, a tym samym odwraca proces ich miniaturyzacji. Preparaty na bazie minoxidilu przekształcają włoski mieszkowe we włosy terminalne, czyli w długie, grube i zdrowe. Po około 2 miesiącach terapii będą widoczne pierwsze efekty. Po zakończonej kuracji, która trwa około rok możemy zacząć stosować preparaty przeciw wypadaniu włosów, takich jak szampony czy odżywki. Natomiast jeżeli po kilku miesiącach nie będziesz zadowolony z wyniku rozważ inne zabiegi laserowe.

Naświetlania pobudzające krążenie

Terapia laserowa pobudza krążenie krwi, zwiększając przy tym porost włosów. Jeżeli chcesz uzyskać zadowalające efekty to leczenie zabiegami laserowymi powinno również trwać około roku, następnie po zakończonej terapii należy się co miesiąc zgłaszać na zabiegi podtrzymujące. Terapia nie należy do najtańszych bo seria 10 naświetleń kosztuje ok. 800zł.

Przeszczep włosów

Z roku na rok coraz więcej mężczyzn decyduje się na takie rozwiązanie swojego wstydliwego problemu. Zabieg polega na pobraniu pasemek włosów i wszczepieniu ich w nowe miejsce. Nie musisz się obawiać o ból ponieważ zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Ta metoda jest pewna i zapewni Ci trwały efekt, odrastające włosy przypominają naturalną czuprynę. Niestety ta metoda jest najdroższa ponieważ za zabiega trzeba zapłacić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Zagłosuj

6 points
Upvote Downvote

Total votes: 6

Upvotes: 6

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *