Masz problem by pokochać siebie? Oto trzy powody przez które tak ciężko jest tego dokonać

Poznaj trzy powody przez które większość z nas ma problem z samoakceptacją oraz trzy sposoby jak pokochać siebie i zacząć żyć na nowo!

 

 

fot: zwierciadlo.pl

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę jak ciężko jest pokochać samą siebie, jednak musisz wiedzieć o czymś bardzo istotnym, akceptacja oraz miłość do swojej osoby sprawią, że świat staje się piękniejszy. Zaufaj nam. Nagle zaczynasz dostrzegać, że na świecie jest masa mężczyzn z którymi możesz być szczęśliwa. Brutalne rozstanie czy kilkanaście nieudanych randek w ostatnim czasie przestaje być końcem świata. Wystarczy pokochać siebie by poczuć, że zasługujesz na swoje marzenia mimo popełnionych wcześniej błędów. Zaczynasz rozumieć, że jesteś wystarczająco inteligentną osobą, dobrą, atrakcyjną a także utalentowaną. I nagle zdajesz sobie sprawę, że nie potrzebujesz do tego innych.

 

Kiedy pokochasz siebie poczujesz czym jest miłość bezwarunkowa, nawet jeżeli zostaniesz odrzucona przez swojego partnera. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że będziesz doceniać i znać swoją wartość, nawet jeżeli ktoś będzie starał się Ciebie poniżać. Samoakceptacja to klucz do szczęścia, szacunek do siebie, który jest niezależny od opinii innych ludzi. Jesteś w stanie pokochać siebie i swoje życie na nowo, niezależnie od tego jak wygląda na zewnątrz. Jednak to czy tego dokonasz zależy tylko i wyłącznie od siebie samej, jeżeli zdecydujesz się pokochać siebie, poczujesz, ze Twoje emocje zostały uzdrowione. Jednak aby tego dokonać musisz wiedzieć i zdać sobie sprawę, dlaczego miłość do siebie samej jest taka trudna. Pamiętaj, że nauka samoakceptacji nie należy do prostych rzeczy!

 

Obdarzaj się miłością poprzez dbanie o siebie

 

Oczywiście w samoakceptacji nie chodzi o regularne masaże czy też kąpiele przy świecach. Mogłoby to wywołać odwrotny efekt, gdyż odczuwając poczucie winny (ze względu na wydane pieniądze i stracony czas w salonach kosmetycznych ) z reguły człowiek czuje się jeszcze gorzej, a to wpływa na Twoją samoocenę. Natomiast darząc siebie samą miłością nie potrzebujesz żadnych przypomnieć czy notatek w kalendarzu jak i kiedy dbać o siebie. To dzieje się naturalnie, tak samo jak do innych osób, które kochasz. Nie złościsz się na swojego partnera czy też dziecko za nieprzespaną noc czy drobiazgowe pomyłki. Dlaczego więc robisz to w stosunku do siebie? Pamiętaj, że zasługujesz na bycie szanowaną i cenioną przez innych, jednak najbardziej przez siebie samą!

 

 

fot:

 

Egoizm i samolubstwo a miłość do siebie

 

Niestety niejednokrotnie spotkaliśmy się z tym starym wierzeniem, które przechodzi z pokolenia na pokolenie. Na szczęście coraz rzadziej, jednak z każdym pokoleniem kształtują się i rosną pewne schematy, które z czasem tylko przybierają na sile. Zaczynasz podświadomie wierzyć, że miłość do siebie samej to nic innego jak czysty egoizm, a przecież nie chcesz być egoistyczna, egocentryczna i narcystyczna. W ten sposób w Twoim umyśle rodzi się konflikt. Zacznij zmiany od dziś, usuń z głowy przekonania sabotujące miłość do siebie i poddaj się procesom.

 

By pokochać siebie należy spełniać określone cechy

 

Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jak często działasz przeciwko sobie. Kojarzysz to uczucie, kiedy pragniesz by mężczyzna Cię pokochał, a szef docenił? To jest niemalże to samo. Jeżeli chodzi o sposoby na zaspakajanie swoich potrzeb to niestety niektóre złe sposoby idą w parze z mediami społecznościowymi oraz wszelkiego rodzaju przekonaniami, że otoczenie zaakceptuje Cię właśnie w tamtym miejscu. W ten sposób Twój łańcuch tylko i wyłącznie zaczyna się przedłużać. Kluczowe jest zrozumienie swoich potrzeb rzeczywistych, a następnie zaspokajanie je w zdrowy sposób. W ten sposób zaczniesz postrzegać siebie jako kochaną i spełnioną osobę.

 

Zagłosuj

8 points
Upvote Downvote

Total votes: 8

Upvotes: 8

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *