Mięśnie brzucha: ABS nie w sześciu a w trzech ćwiczeniach

Kiedy rzeźbimy brzuch przeważnie pracujemy tylko nad mięśniami prostymi. Natomiast powszechne ćwiczenia ABS wymagają ciężkiej pracy nad wieloma innymi partiami mięśni brzucha, które wykonywane w zły sposób mogą uszkodzić kręgosłup. Jak się okazuje, wcale nie musisz wykonywać wszystkich sześciu ćwiczeń, wystarczą zaledwie trzy.

 

1.Rąbanie drewna

Jeżeli nie masz domu i nie potrzebujesz rąbania drewna do opału, możesz jedynie żałować. Taki wysiłek fizyczny rozwija ogólną siłę mężczyzny, dlatego spróbuj porąbać poprzez wyciąganie. Dodatkowo, wykonując ćwiczenie w wykroku, zmuszamy do ciężkiej pracy dosłownie wszystkie mięśnie korpusu, których zadaniem jest utrzymanie całego Twojego ciała, które w sposób dynamiczny przenosi całe obciążenie z jednej na drugą stronę. To ćwiczenie ma dodatkowy atut, chroni plecy za każdym razem, gdy skręcamy tułów.

 

 

Technika:

1. Uchwyt liny należy przymocować do górnego wyciągu, następnie chwycić go nad głową. Teraz stań bokiem w kierunku maszyny, lewą nogą do niej bliżej. Ugnij prawe kolano i klęknij na nim, lewą nogę zegnij w kącie prosty.

2. Z całych sił przyciągnij uchwyt do klaty piersiowej, zginając przy tym ramiona.

3. Dalej prowadząc uchwyt pod skosem dolnym, obróć tułów prostując tym samym ramiona. Następnie wykonaj ten sam ruch w odwrotnej kolejności. Wykonaj od 8 do 10 powtórzeń, a następnie przyjmij pozycję do wykonania ćwiczenia w drugą stronę. Wykonaj po 3 serie na każdą ze stron.

 

2. Skręty tułowia

Za pomocą tego ćwiczenia nauczysz się kontrolować wszystkie możliwe skręty tułowia, tak by nie nabawić się kontuzji kręgosłupa. Cała kontrola polega na wykorzystaniu Twoich mięśni korpusu. Ćwiczenie to jest zalecane głównie osobą trenującym golf, tenis czy chociażby kręgle.

 

Technika:

1.Uchwyt w kształcie zamkniętej podkowy należy dołączyć do wyciągu, a następnie ustawić wyciąg na wysokości bioder. Teraz uklęknij,  tak by prawy bok był skierowany w stronę wyciągu.

2. Złap uchwyt rękoma i trzymaj go mocno przy klatce piersiowej. Ramiona wyprostuj przed siebie i utrzymuj się w tej pozycji przez 15 sekund, teraz przyciągnij uchwyt z powrotem. Wykonaj 2-3 powtórzenia, a następnie zmień strony. Należy wykonać 2-3 serie,  by ćwiczenie uznać za zaliczone. W każdym kolejnym tygodniu dodawaj po 5 sekund do każdego powtórzenia.

 

Scyzoryki

 

Nogi podwieś na ruchomej taśmie, dzięki czemu Twój kręgosłup będzie ustabilizowany podczas zginania bioder.

 

Technika:

1.Taśmę elastyczną zamocuj w sposób oporowy do drabinki lub drążka, na dole musi znajdować się pętla. Teraz przyjmij pozycję podpór przodem i wsuń obie nogi w pętlę.

2. Teraz wystarczy podciągnąć pod siebie kolana do klatki piersiowej tak mocno jak tylko dasz radę. Biodra trzymaj opuszczone, natomiast plecy w pozycji wyprostowanej. Teraz wródź do pozycji z której rozpocząłeś ćwiczenie. Wykonaj 3 serie po 80-10 powtórzeń.

Jak widać rzeźbienie brzucha nie jest niczym skomplikowanym. Wystarczy systematyczność oraz motywacja, a po pewnym czasie efekty będą widoczne.

 

 

 

Zagłosuj

18 points
Upvote Downvote

Total votes: 18

Upvotes: 18

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

4 Komentarze

Zostaw Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *