Zapomnij o klasycznych brzuszkach, wykonywanych podczas lekcji wychowania fizycznego. Natomiast zastąp je 5 ćwiczeniami, które rozbudują Twoje mięśnie brzucha i zbudujesz korpus z kevlaru.
Trening wykonuj systematycznie raz w tygodniu. Do kolejnego ćwiczenia zacznij przechodzić dopiero po zaliczeniu wszystkich serii poprzedniego. Masz 30 sekund na odpoczynek między seriami i 60 sekund między kolejnymi ćwiczeniami.
1. Przetaczanie kółka 4 x 10 – 12 powtórzeń

Przyjmij odpowiednią pozycję klękając na macie i chwyć oburącz za kółko treningowe. Ułóż je naprzeciwko siebie, następnie przetocz jak najdalej tylko potrafisz. Wykonując ćwiczenie plecy i ręce trzymaj cały czas w pozycji wyprostowanej. Wróć do pozycji startowej. Nie posiadasz w swoim domu kółka treningowego? Nic nie szkodzi, wystarczy lekka sztanga i rozluźnione na niej talerze.
2. Rowerek 4 x 10 powtórzeń
Połóż się wygodnie plecami na macie, nogi zegnij w kolanach i biodrach tym samym stopy układając płasko na podłożu. Dłonie trzymaj jak najbliżej skroni lub spleć za głową. Lewy łokieć wraz z prawym kolanem przyciągnij w swoim kierunku, prostując jednocześnie prawą nogę. Wróć do pozycji startowej i powtórz ćwiczenie na drugą stronę. W ten sposób zaliczone zostanie jedno powtórzenie.
3. Wycieraczka ze sztangą 4 x 16 powtórzeń
Leżąc tyłem na podłodze trzymaj sztangę nad klatką piersiową na wyprostowanych rękach. Wyprostuj nogi i unieś je tak wysoko aż znajdą się w pozycji prostopadłej do podłoża. Machnij nimi najpierw w lewo, a następnie w prawo. Mają imitować działanie wycieraczki. Zalicz wszystkie powtórzenia.
4. Wysoka deska 4 x 30 sekund
