Mięśnie brzucha: ćwiczenia na korpus niczym z kevlaru

mięśnie brzucha

Zapomnij o klasycznych brzuszkach, wykonywanych podczas lekcji wychowania fizycznego. Natomiast zastąp je 5 ćwiczeniami, które rozbudują Twoje mięśnie brzucha i zbudujesz korpus z kevlaru.

Trening wykonuj systematycznie raz w tygodniu. Do kolejnego ćwiczenia zacznij przechodzić dopiero po zaliczeniu wszystkich serii poprzedniego. Masz 30 sekund na odpoczynek między seriami i 60 sekund między kolejnymi ćwiczeniami.

1. Przetaczanie kółka 4 x 10 – 12 powtórzeń

mięśnie brzucha

Przyjmij odpowiednią pozycję klękając na macie i chwyć oburącz za kółko treningowe. Ułóż je naprzeciwko siebie, następnie przetocz jak najdalej tylko potrafisz. Wykonując ćwiczenie plecy i ręce trzymaj cały czas w pozycji wyprostowanej. Wróć do pozycji startowej. Nie posiadasz w swoim domu kółka treningowego? Nic nie szkodzi, wystarczy lekka sztanga i rozluźnione na niej talerze.

2. Rowerek 4 x 10 powtórzeń

Połóż się wygodnie plecami na macie, nogi zegnij w kolanach i biodrach tym samym stopy układając płasko na podłożu. Dłonie trzymaj jak najbliżej skroni lub spleć za głową. Lewy łokieć wraz z prawym kolanem przyciągnij w swoim kierunku, prostując jednocześnie prawą nogę. Wróć do pozycji startowej i powtórz ćwiczenie na drugą stronę. W ten sposób zaliczone zostanie jedno powtórzenie.

3. Wycieraczka ze sztangą 4 x 16 powtórzeń

Leżąc tyłem na podłodze trzymaj sztangę nad klatką piersiową na wyprostowanych rękach. Wyprostuj nogi i unieś je tak wysoko aż znajdą się w pozycji prostopadłej do podłoża. Machnij nimi najpierw w lewo, a następnie w prawo. Mają imitować działanie wycieraczki. Zalicz wszystkie powtórzenia.

4. Wysoka deska 4 x 30 sekund

mięśnie brzucha

Zacznij od przyjęcia pozycji do deski na przedramionach, układając dłonie na podłożu. Z całej siły dociśnij dłonie do podłogi, tak by dźwignąć się jak do pompki. Jeżeli jesteś w pozycji wyjściowej pompki to wróć do startu. Powtórzenia wykonuj przez cały czas utrzymując ciało w linii prostej.

5. Scyzoryk 4 x powtórzenia(max)

Znowu połóż się tyłem na macie, a ręce wyprostuj za głową. Wyciągnij się jak najmocniej, nie krępuj się, śmiało. Zacznij jednocześnie unosić górę ciała oraz nogi, tak by spróbować dotknąć dłońmi stóp. Możesz wrócić do pozycji startowej.

Zagłosuj

4 points
Upvote Downvote

Total votes: 6

Upvotes: 5

Upvotes percentage: 83.333333%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 16.666667%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *