Minuta odlotu – skydiving

minuta odlotu

Potrzebujesz wrażeń i adrenaliny? W takim razie mamy coś dla Ciebie, skydiving to minuta odlotu, której nie zapomnisz do końca życia. Żaden inny sport nie dostarczy Ci takiej dawki adrenaliny – w końcu nie każdego dnia mkniesz ku ziemi z prędkością 200km/h.

 

Minuta odlotu to czas swobodnego spadania z 4000 metrów, prawdopodobnie jest to najdłuższe 60 sekund w życiu, każdego ze śmiałków. Mkniesz ku ziemi z prędkością 200km/h, ciężar Twojego ciała przebija się przez chmury, a Ty nerwowo próbujesz nabrać powietrze w płuca. Mieszanka adrenaliny, strachu oraz euforii dostarczą Ci niesamowitych doznań, których nie osiągniesz w żaden sposób stąpając po ziemi. Kiedy otworzy się spadochron przez kolejne 5 minut będziesz swobodnie i bezpiecznie szybował po niebie. Zanim jednak zdecydujesz się na skok z samolotu w pojedynkę, skorzystaj z opcji w tandemie z instruktorem.

 

Pierwsze wniebowzięcie

 

Do skoku w tandemie nie są wymagane żadne specjalistyczne badania przeprowadzane w Instytucie Medycyny Lotniczej czy NASA, wystarczy Twoje świadczenie, że jesteś zdrowy. Nie musisz się również obawiać o bark wiedzy na zachowania podczas lotu, gdyż instruktor Ci wszystko wytłumaczy.

 

Instruktor spadochronowy i tandem pilot z wrocławskiego teamu Olimpic-Skydive zapewnia, że jedyne co należy zrobić to rozluźnić się i zaufać instruktorowi, który wyratuje Cię z każdej opresji. Minuta odlotu jest tak niesamowitym doświadczeniem, że często ludzie zapominają o oddechu. Dlatego ważne, by zacząć oddychać zaraz po opuszczeniu samolotu. W powietrzu możesz robić dosłownie wszystko co przyjdzie Ci do głowy, jednak nigdy nie łap instruktora za ręce, gdyż dzięki nim steruje waszym tandemem i otwiera spadochron.

 

Minuta odlotu – spadanie z 4000 metrów

 

Pierwsze 15 sekund to przede wszystkim strach, który jest silny do tego stopnia, że ściska Ci krtań, jednak nie wiele się z tego pamięta. Potężna siła grawitacji ciągnie Twoje ciało w dół, a Ty spadasz coraz szybciej i szybciej – doskonały sposób, aby zobaczyć jak działa grawitacja, a przede wszystkim jaką ma moc. Pęd powierza dosłownie zatyka usta i wgniata gogle w twarz. Mieszanka strachu i totalnej adrenaliny…bomba! Podczas przelotu przez chmury, zdajesz sobie sprawę, że prędkość z którą spadasz jest naprawdę ogromna, czujesz jak odłamki zamrożonej wody w powietrzu wbijają Ci się w twarz. Po otwarciu czaszy spadochronu minuta odlotu mija i wszystko się uspokaja, a Ty bezpiecznie lądujesz na ziemi.

 

Sprawdź: VR pomaga leczyć lęk wysokości

 

Accelerated Freefal l

 

Jeżeli marzysz, by samodzielnie szybować w powietrzu, z odległości 4000 metrów, musisz ukończyć kurs AFF – Accelerated Freefal l. Zaraz po kursie teoretycznym przechodzisz do praktyki, wsiadasz do samolotu z instruktorem. Będziesz go potrzebował do nauki przyjęcia odpowiedniej pozycji ciała, a z czasem może nawet do nauki kilku sztuczek. Jednak najważniejszą rzeczą jest utrzymywanie z nim kontaktu wzrokowego i wykonywanie pleceń – wtedy nic Ci nie grozi.

 

minuta odlotu

 

Jeżeli chodzi o koszt takiego kursu to teoria kosztuje 300zł, natomiast praktyka (7-9 skoków) 4-5 tysięcy złotych. W cenę wliczone zostało: szkolenia na spadochronach szybujących, wypożyczenie sprzętu oraz ubioru skoczka. Kurs składa się z siedmiu stopni i trwa od 1 do 2 weekendów. W tym czasie nabywasz umiejętności poruszania się w powietrzu, a na zakończenie dostajesz licencję A-USPA, dzięki której minuta odlotu  odbędzie się bez nadzoru instruktora, a do tego poza granicami kraju. Koszt skoku to około 70zł.

Zagłosuj

13 points
Upvote Downvote

Total votes: 13

Upvotes: 13

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

2 Komentarze

Zostaw Komentarz
    • Od czasu do czasu każdy potrzebuje przyjemnego dreszczyku emocji, dlatego zachęcamy wszystkich do przekonania się na własnej skórze czym jest skydiving. Mamy nadzieję, że będzie to świetna zabawa nie tylko dla fanów sportów ekstremalnych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *