Najzdrowszy mix na świecie: awokado z warzywami , kofeina z aktywnością

Awokado jest uważane za jedno z najzdrowszych owoców na świecie, jednak czy można sprawić aby jego działanie miało jeszcze silniejszą moc? Sprawdź z jakimi produktami łączyć awokado.

 

 

 

Awokado z warzywami

 

Jeden z najzdrowszych owoców na świecie jakim jest awokado w połączeniu z warzywami sprawi, że choroby serca i oczu nie mają najmniejszych szans z Twoim organizmem.

 

Jak to działa: Badania naukowców z Ohio State University dowodzą iż niektóre warzywa należy łączyć z tłuszczami aby w pełni wykorzystać ich właściwości. Odkryli również, że organizm człowieka, który spożywał sałakę warzywną wraz z połową awokado przyswajał znacznie więcej beta-karotenu oraz luteiny (5-10 razy). Osoby jedzące samą sałatkę niestety nie skorzystały w pełni z cennych właściwości warzyw.

 

Strategia: Za każdym razem, kiedy będziesz spożywać warzywa staraj się dodawać do nich zdrowe tłuszcze. Jeżeli aktualnie nie masz w domu awokado to nic się nie dzieje, gdyż może to być nawet 2 plastry żółtego serca, oliwa z oliwek czy chociaż by dresing do sałatek. Efekt będzie ten sam.

 

Kofeina z aktywnością fizyczną

 

Być może będziesz zaskoczony, ale wypicie małej czarnej w ciągu dnia sprawi, że Twoja skóra będzie zdrowsza.

 

Jak to działa: Dzięki naukowcom z Rutgers University wiemy jak zbawienny wpływ na nasz organizm ma połączenie kofeiny z aktywnością fizyczną. Podczas badań myszy, które zostały wystawione na szkodliwe działanie promieni UV i gasiły swoje pragnienie za pomocą wody z kofeiną, a następnie biegały były aż o 70% mniej narażone na nowotwory skóry. Natomiast myszy, które dostawały tylko i wyłącznie kofeinę lub tylko biegały miały znacznie mniejszą odporność na nowotwory. Jak się okazało, kofeina w połączeniu z aktywnością fizyczną popycha nasze uszkodzone komórki skóry do samozniszczenia, zanim zdąży zajść do jakichkolwiek zmian rakowych.

 

Strategia: Jeżeli chcesz osiągnąć takie lub chociaż podobne rezultaty to przed samym wyjściem na siłownię wypij 1 lub nawet 2 filiżanki kawy. Dodatkowo kofeina pomoże Ci wykonywać ćwiczenia ze znacznie większą aktywnością.

Zagłosuj

15 points
Upvote Downvote

Total votes: 15

Upvotes: 15

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *