Obniż ryzyko nowotworu aż o 18 proc. za pomocą witamin. Jakie witaminy są najważniejsze oraz gdzie ich szukać?

Wpływ marchwi na raka prostaty

Jaki jest sens walenia głową w mur? Wychodzi na to, że żadne… Mając odpowiednie narzędzia jesteśmy silniejsi i mamy większą siłę przebicia i głupotą byłoby z tego narzędzia nie skorzystać. Zwłaszcza,  gdy w grę wchodzi Twoja męskość.

Chińscy naukowcy z uniwersytetu w Zhejiang ciężko pracowali nad dokonaniem metaanalizy, która dotyczyła badań nad wpływem marchwi na raka prostaty. European Journal od Nutrition opublikował wyniki. Jak się okazało, mężczyźni jedzący marchew przynajmniej trzy razy w tygodniu aż o 18 proc. obniżają prawdopodobieństwo zachorowania na tę odmianę raka. Ochronne właściwości prawdopodobnie mają zawarte w marchwi karotenoidy. Jeżeli na Twoim talerzu co jakiś czas pojawi się kolor pomarańczowy możesz być spokojny o swoją męskość, gdyż Twoja prostata będzie ochroniona bardziej niż bramka Bayernu Monachium.

 

3 razy w tygodniu

 

Pamiętaj, że najzdrowiej wyjdzie Ci jedzenie marchwi na surowo lub w postaci soku. Podczas gotowania czy smażenia cenne składni ulatniają się wraz z parą.

 

Przepis na zdrowie:

Nie chodzi o to żebyś bawił się w alchemika i samodzielnie przyrządzał eliksir zdrowia czy samodzielnie opracowywał jego recepturę. Wystarczy wypicie jednej szklani soku marchwiowego, a Twoje kości wraz z całym organizmem będą Ci za to wdzięczne.

 

-Jedna marchewka
-jedno mango
-Garść szpinaku

Wrzuć wszystkie składniki do sokowirówki, wyciskarki czy miksera i przygotuj swój magiczny eliksir zdrowia, który zadziała niczym tarcza przeciw-chorobowa Twojego organizmu. W szklance tego warzywno-owocowego i jakże przepysznego koktajlu kryje się aż 450 proc.  dziennej dawki witaminy A oraz 150 proc.  dziennej dawki witaminy C.

 

smoothie

 

 

Naturalna tarcza ochronna

Natomiast jeżeli jesteś zagrożony cukrzycą lub najzwyczajniej w świecie się jej obawiasz to idealnym sposobem,  aby się od niej uchronić jest jogurt naturalny. Wystarczy, że zjesz pół kubeczka jogurtu naturalnego dziennie, a Twoje ryzyko zagrożenia cukrzycą oddali się o 28 proc.. Zawarta w nim cała kombinacja witamin oraz cennych minerałów i probiotyków korzystnie wpływa na stabilizowanie poziomu cukru we krwi.

 

Podczas obecnej pory roku nasz organizm w małej ilości produkuje witaminę D, gdyż zimą jest mało słońca. Spokojnie! Wystarczy, że zaczniesz jeść morskie ryby, które najlepszym źródłem witaminy D jeżeli chodzi o pożywienie.

Spożywając ryby morskie obniżasz ryzyko tych wszystkich chorób:

 

Sklerozy o 40 proc.
Złamania kości o 50 proc.
Chorób serca o 25 proc.
Przeziębienia o 40 proc.
Raka o 15 proc.

Zagłosuj

9 points
Upvote Downvote

Total votes: 9

Upvotes: 9

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *