Ojcostwo: mity, które należy obalić

ojcostwo

Dane statystyczne dowodzą, że współczynnik rozwodów jest znacznie wyższy wśród małżeństw u których narodziny dziecka odbywały się w obecności drugiego rodzica. Nie do końca wiadomo jaka jest tego przyczyna, ale może lepiej faktycznie nie ryzykować i czekać na rozwiązanie w poczekalni lub w najbliższym pubie? Oczywiście Twoja żona powinna czuć, że ją wspierasz, w końcu to nie jest tylko jej dziecko, dlatego do szkoły rodzenia powinniście chodzić oboje. To w zupełności wystarczy, nie należy popełniać grzechu nadgorliwości. Badania naukowe z Imperial College w Londynie również przekonują, by mężczyźni raczej nie brali udziału w porodzie i pozostawiły to samym kobietą, gdyż poziom ich bólu oraz niepokoju jest równoznaczny ze wzrostem niepokoju u swojego partnera, a przecież jest on już wystarczająco duży.

 

ojcostwo

 

Ojcostwo oznacza koniec formy

 

Wiele nieprzespanych nocy, brudne pieluchy, krzyki i kolki brzuszne brzmią fatalnie. Już przy samym czytaniu tego wszystkiego dopada nas stres, bo gdzie znajdziemy jeszcze siłę i energię, by wybrać się na siłownię i nie przybrać na masie ? Dobra wiadomość panowie, Szwedzcy naukowcy przeprowadzili badania, które jasno pokazują, że mężczyźni, którzy są samotni oraz bezdzietni znajdują się w grupie osób narażonych na przedwczesną śmierć aż 4 razy bardziej niż zmęczeni ojcowie. Wśród psychologów również panuje zgodność co do tego, gdyż bardzo często ojcostwo jest kopem, którego nam wcześniej brakowało do rzucenia palenia, ograniczenia picia czy chociażby wolniejszej a zarazem bezpieczniejszej jazdy, zdrowiej jeść i znacznie mądrzej żyć, gdyż już nie jesteśmy odpowiedzialni tylko i wyłącznie za siebie.

 

Albo praca, albo dziecko – tego nie da się pogodzić

 

Co prawda badania naukowe przeprowadzone przez Australijski Instytut Studiów Rodzinnych potwierdzają iż dzieci zapracowanych ojców mają znacznie gorsze samopoczucie i zdecydowanie częściej popadają w choroby psychiczne, jednak nie wynika to z zaniedbania, tylko z tego że ojciec podczas spędzania chwil z dzieckiem dalej jest myślami w pracy co jest dla niego stresujące. Dlatego przede wszystkim musisz pamiętać, by prace zostawiać w biurze, a w domu jest czas na luz. W ten sposób spokojnie pogodzisz pracę z ojcostwem.

 

Mężczyźni nie wiedzą czym jest ciąża

 

Ten mit należy obalić jako pierwszy i to w taki sposób, by żadna kobieta już nigdy więcej nie mogła powiedzieć, że nie wiemy czym jest ciąża. Badacze z Queen’s University w Kingstone udokumentowali, że przyszli ojcowie mieszkający pod jednym dachem z ciężarną kobietą w znaczy sposób odczuwają zmiany hormonalne, które do złudzenia wręcz przypominają symptomy ciąży. Dodatkowo mężczyźni, którzy niebawem staną się rodzicem w tym czasie dużo łatwiej łapią wszelkiego rodzaju infekcje, często również dopadają ich wahania nastroju, a także cierpią na bezsenność. Jednak pamiętaj, że to mimo wszystko ona będzie rodzić, nie Ty.

 

Zagłosuj

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *