Pielęgnacja mężczyzny: jakiej pielęgnacji potrzebuje Twoja skóra?

Pielęgnacja mężczyzny

Męska skóra znacznie różni się od skóry damskiej, ale to nie oznacza, że nie należy o nią dbać. Czasy w których zadbany, pachnący facet był uważany raczej za mało męskiego, dawno się skończyły. W dzisiejszych czasach większość mężczyzn ma zdrową skórę i błyszczące włosy co sprawia, że wyglądają  schludnie.

Skóra męska jest grubsza  od  skóry damskiej  o ponad 25 proc. !  Naskórek u kobiet składa się z 14-20 warstw komórek, natomiast u mężczyzn z 32. A wszystko dzieje się za sprawą męskiego hormonu – testosteronu, który sprawia,  że nasza skóra jest mniej wrażliwa na ból i lepiej broni się przed zanieczyszczeniami środowiska. Niestety sprawia też, że mamy więcej gruczołów łojowych a co za tym idzie łatwo o wykwity, zaskórniki oraz przewlekły trądzik. Natomiast możemy być wdzięczni naszym hormonom płciowym,  dzięki nim w głębszych warstwach skóry znajduje się więcej włókien mięśniowych oraz kolagenu,  co przyczynia się do tego, że skóra jest bardziej sprężysta i napięta niż  u kobiet i później się starzeje. To oznacza,  że kosmetyki dla pań nie zrobią Twojej skórze dobrze, dlatego jeśli do tej pory podkradałeś kosmetyki swojej kobiecie to chyba najwyższy czas,  byś tego zaprzestał i zaczął używać swoich.

Pielęgnacja mężczyzny

Ważne jest,  abyś umiał rozpoznać swoje potrzeby i dostosował kosmetyki według określonych kryteriów taki jak typ cery, skóry oraz jakoś włosów. Pamiętajcie panowie, że zadbana i odpowiednio odżywiona skóra jest inwestycją na przyszłość.

Golenie to u większości z nas codzienność, niestety nie służy ono  naszej skórze,  uszkadzając warstwę hydrolipidową. Musimy pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad, chociażby o tym, że nie należy golić się zaraz po przebudzeniu ponieważ nasza skóra jest wtedy wyjątkowo wrażliwa i nie trudno o skaleczenie. Odpowiednio dobrany krem do golenia oraz odpowiednio dobrana maszynka sprawią, że nasza skóra nie będzie podrażniona. Niekiedy zdarza się, że już sam kontakt kosmetyków ze skórą powoduje u nas pieczenie oraz swędzenie. Przyczyn może być wiele,  dlatego jeśli po zmianie preparatu dolegliwość nie ustąpi, wybierz się do dermatologa.

Zagłosuj

6 points
Upvote Downvote

Total votes: 6

Upvotes: 6

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *