Pistol squat – Zaczynamy przysiady na jednej nodze

przysiady na jednej nodze

Myślisz, że robiąc serię przysiadów z naprawdę sporym obciążeniem to przysiady już nigdy nie sprawią Ci trudności? Jesteś w błędzie. Zaczynając robić przysiady na jednej nodze zrezygnuj z obciążenia, gdyż to ćwiczenie samo w sobie da Ci niezły wycisk.

przysiady na jednej nodze

Przerzucając się nagle z klasycznej wersji przysiadu na tę w pozycji jednonożnej początki mogą być naprawdę ciężkie i bolesne.. To ćwiczenie wymaga od Ciebie zaangażowania wszystkim mięśni, sporej siły oraz jednocześnie poczucia równowagi. Pierwsza próba Ci nie wyszła i skończyła się upadkiem? Nie poddawaj się i skorzystaj z kilku cennych porad, do dzieła!

1.Pewna stopa

Przede wszystkim należy pamiętać o najważniejszym ruchu, jakim jest stawienie pewne stopy. Zanim podejmiesz się kolejnej próby dokładnie sprawdź i upewnij się, że Twoja stopa jest stabilnie podstawiona na podłożu. Piętę oraz palce dociskaj jak najmocniej do ziemi, w żadnym wypadku nie kieruj stopy na zewnątrz słupka.

2. Korzystanie z bioder

Przed zrobieniem przysiadu wyobraź sobie, że znajdują się za tobą drzwi, które chcesz zatrzasnąć swoimi pośladkami-tak jest! Właśnie o to chodzi, dokładnie tak dynamicznym pchnięciem bioder należy inicjować ruch, teraz możesz zacząć schodzić w dół.

Korzystaj ze słupka

Chwyć się mocno słupka kładąc jedną dłoń na drugą. Słupek sprawi, że Twoja sylwetka będzie wyprostowana przez cały zakres ruchu, co bardzo minimalizuje ryzyko kontuzji. Bardzo ważne jest również patrzenie przed siebie, nie pod nogi.

Nie wypychaj kolana! To podstawowa zasada, którą należy powtarzać przy każdej nadarzającej się okazji. Jest to najczęściej powtarzany błąd podczas robienia przysiadów. Prawidłowa postawa to taka, gdzie nie wykraczamy kolanem poza linię palców.

Zagłosuj

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 3

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 66.666667%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 33.333333%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *