Przed Tobą ważny egzamin? Oto sprawdzone sposoby na szybkie przyswajanie wiedzy

przyswajanie wiedzy

Przyswajanie wiedzy nie idzie Ci tak szybko jakbyś tego chciała? Spokojnie, stosując się do naszych zaleceń nie powinno być problemu ze zdaniem egzaminu. Zajrzyj razem z nami do najnowszych doniesień ze świata nauki i spraw by Twój mózg pracował na najwyższych obrotach.

 

Wyśpij się

 

Jeżeli chcesz by egzaminy poszły pomyślnie, a przyswajanie wiedzy szło dosyć sprawnie to pod żadnym pozorem nie wolno Ci zarywać nocy. Badania naukowe przeprowadzone w University of Exeter dowodzą, że po przespanej nocy jesteś wstanie przypomnieć sobie aż dwa razy więcej informacji, których uczyłaś się poprzedniego dnia. Zadaniem osób na których przeprowadzano eksperyment było nauczenie się kilku zmyślonych słów. Następnie zadaniem naukowców było sprawdzenie jak dobrze przetwarzają oni informacje, odpytując ich ze słówek od razu po nauce, a także po dwunastogodzinnej przerwie na sen.

 

Co ciekawe osoby, które początkowo miały problem z zapamiętaniem słówek, następnego dnia po przespanej nocy zdawali test bez najmniejszego problemu. Jak to możliwe? Aby przyswajanie wiedzy szło jak należy Twój mózg potrzebuje czasu na uporządkowanie informacji, którymi go właśnie nakarmiłaś. Ty zaś potrzebujesz odpoczynku.

 

Woda to Twój przyjaciel

 

Zapamiętaj raz na zawsze: woda jest Twoim przyjacielem, natomiast od słodkich napojów trzymaj się najdalej jak to jest tylko możliwe. Wyjdzie Ci to na dobre nie tylko w talii, ale również Twoje szare komórki Ci się za to odwdzięczą. Zastanawiałaś się kiedyś czy picie słodkich i gazowanych napojów wpływa na Twoje przyswajanie wiedzy? Okazuje się, że regularne spożywanie tego typu napojów zmniejsza objętość mózgu, a Twoja pamięć staje się coraz słabsza.

 

przyswajanie wiedzy picie wody

 

Warto wspomnieć również o tym, że codzienne spożywanie napojów ‘’dietetycznych’’ aż trzy krotnie zwiększa ryzyko udaru oraz demencji. Dlatego, gdy zaczynasz odczuwać pragnienie, sięgnij po wodę. Dodatkowym plusem jest fakt iż przy wodopoju zawsze kręcą się chętni do sprzedania najnowszych firmowych ploteczek.

 

Wprowadź zmiany

 

Czujesz, że każdy kolejny dzień w tej pracy ciągnie się jak 15590 odcinek jakiegoś dennego serialu? Nie ma na co czekać! Rozejrzyj się za nowszą, ciekawszą dla Ciebie posadą. Nie tylko staniesz się szczęśliwsza, ale również zdrowsza. Badania naukowe opublikowane przez ‘’Journal od Occupational and Enviromental Medicine’’ dowodzą, ze stymulacje środowiskowo zawodowe są najczęstszym czynnikiem, który przeciwdziała demencji na emeryturze, dodatkowo satysfakcjonująca praca sprawia, że przyswajanie wiedzy idzie zdecydowanie łatwiej, a nasze zdrowie psychiczne nie jest zagrożone.

 

Ruch na lepsze myślenie

 

spacer przyswajanie wiedzy

 

Uwierzysz, że podczas spaceru Twoja kreatywność, a także przyswajanie wiedzy zwiększą się aż o 60 procent? Nie masz czasu udać się na długi spacer? Spokojnie, naukowcy ze Stanford Graduate School of Education zapewniają, że nawet 15 minutowa przechadzka poprawi zdolność myślenia. Jeżeli więc czujesz, że masz przed sobą nie lada problem do rozwiązania – nie siedź bezczynnie, tylko udaj się na spacer.

Zagłosuj

8 points
Upvote Downvote

Total votes: 8

Upvotes: 8

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *