Przekonaj się czy piwo rzeczywiście może być zdrowe dla naszego organizmu. Prześwietlamy 4 mity na temat piwa

piwo

Ktoś kiedyś wymyślił obrzydliwe i złośliwe pogłoski na temat piwa, z którymi najwyższa pora skończyć raz na zawsze. Sprawdźmy wiarygodność najbardziej popularnych pogłosek panujących w naszym kraju dotyczących picia piwa.

1.Piwo działa na nas usypiająco oraz negatywnie wpływa na nasze pożycie seksualne

piwo

Jest to jeden wielki MIT. Małe dawki alkoholu, spożywane w sposób kulturalny wpływają na nasz organizm pobudzająco, ale jeżeli wypijemy znacznie większe ilości, które położyłyby nawet konia to czego mamy się spodziewać. W piwie, a raczej w chmielu z którego jest ono zrobione faktycznie znajdują się żywice, lupulina i humulina, które mają właściwości uspokajające, dzięki czemu w medycynie wykorzystywane są w leczeniu nerwic oraz bezsenności. Opinia wydana przez Czeskie Centrum Medyczne myślę, że ucieszy każdego, mianowicie dwa jasne pełne piwa dziennie dla mężczyzny, natomiast w przypadku kobiet jedno pełne. Taka ilość alkoholu podnosi intensywność przeżywania naszych seksualnych zbliżeń.

Naukowcy potwierdzają – Piwo jest zdrowe!

piwo

To jednak nie wszystko: Dr Pavel Zamek uważa, że taka ilość wypijanego dziennie piwa odstraszy złe widmo impotencji raz na zawsze. Brzmi to dosyć zabawnie aczkolwiek coś w tym może być, gdyż wszyscy lekarze zgadzają się, że picie piwa zmniejsza ryzyko zatykania się żył oraz tętnic.

2.Nie ma nic lepszego niż piwo po intensywnym wysiłku fizycznym

Może co poniektórych to zaszokuje, ale jest to całkowita prawda. Piwo jest jednym z najlepszych napojów izotonicznych (wyrównuje ciśnienie międzykomórkowe) dodatkowo jest hipotoniczne(organizm szybciej przyswaja substancje odżywcze). Podczas intensywnego wysiłku fizycznego tracimy sporo wody z organizmu, mianowicie aż 2% przez co zapotrzebowanie na minerały, witaminy oraz pierwiastki śladowe wzrasta dwukrotnie. W jednej butelce piwa zamknięte są między innymi: woda źródlana, magnez, potas, sód, fosfor, żelazo, wapń, glukoza, fruktoza, sacharoza, białka i aminokwasy, witaminy A, E, B, C, B i PP. Jeżeli chodzi o procenty to raczej w takiej ilości wypitego piwa nie musisz się raczej martwić, no chyba, że przyjechałeś samochodem to już inna kwestia. Pamiętaj, że nie wolno Ci siadać za kierownice nawet jeśli wypiłeś tylko jedno piwo!

3.Piwo=mięsień piwny

Bardzo często można usłyszeć, że od piwa rośnie nam brzuch. Drodzy Panowie jest to jeden wielki MIT. Brzuch nie rośnie nam od piwa, a od podjadanych rzeczy podczas jego spożywania. Faktem jest iż piwo obniża poziom cukru we krwi oraz pobudza produkcję soków trawiennych przez co mamy wzmożony apetyt, ale jeśli chodzi o kaloryczność to jest ona podobna do szklanki soku owocowego. Z tym jeszcze wielkim plusem dla piwa, że zawiera ono trzy razy mniej cukru niż ten sok.

Mogłoby się wydawać, że wódka nie jest kaloryczna, no bo co w niej może być takiego. A no właśnie, jeden kieliszek czystej to aż 250 kcal, natomiast cały kufel piwa to zaledwie 200kcal. Badania naukowe udowodniły zresztą, że bęben piwny rośnie tylko i wyłącznie łakomczuchom. Jeżeli odstawisz chipsy, orzeszki czy różne inne koreczki podczas picia piwa to o brzuch nie będziesz miał się co martwić.

4.Piwo zapobiega chorobie Alzheimera

Podobno niegdyś naukowcy udowodnili, że picie od jednego do sześciu piw tygodniowo obniża ryzyko zachorowania na demencję starczą nawet o 56 proc… Takie informacje upowszechnia jeden z raportów dietetyków z brytyjskiej Rady ds. Badań Medycznych. Ciężko w to uwierzyć, ale jednak tak dowodzą badania naukowe. Z kolei wypijanie większej ilości alkoholu niż 14 piw tygodniowo zwiększa ryzyko zachorowania na tę straszną chorobę nawet o 22 proc.. No ale w takim wypadku tak czy owak ma się trudności z odróżnieniem naszej fantazji od rzeczywistości, więc pozostaje to bez większej różnicy. Dlatego jest to MIT.

Drodzy Panowie, jeżeli wasza kobieta spojrzy na Was krzywym wzrokiem, kiedy będziecie spożywać piwo.. pokażcie jej ten artykuł i powiedziecie, że piwo to samo zdrowie.

Zagłosuj

3 points
Upvote Downvote

Total votes: 3

Upvotes: 3

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *