Seksualna atrakcyjność- to nie tylko sprawa ciała – część 2

Seksualna atrakcyjność

Poprzednim razem przedstawiliśmy Wam dziewięć wskazówek, które mają za zadanie pomóc Wam osiągnąć stałą bliskość z partnerem. Gdy jest się w małżeństwie, natłok codziennych spraw, dzieci, praca mogą skutecznie to utrudniać. Ważne by nie przestawać pracować nad wzajemnymi relacjami, dostrzegać swoje potrzeby i nie tylko te fizyczne. Musicie być dla siebie bliscy emocjonalnie i umacniać wszystkie aspekty waszego związku, a nie tylko sam seks. Oto kolejne wskazówki, które pomogą Wam to osiągnąć.

1. Bądźcie wrażliwi

Jeśli jedno z Was nie jest w nastroju, kiedy drugie proponuje seks, niech spróbuje się przemóc, całkiem możliwe, że po chwili zmieni zdanie. Z drugiej strony jeśli zaczniecie się kochać i stwierdzicie, że naprawdę nie macie na to ochoty, nie wahajcie się przerwać tej gry.

2. Znajdźcie czas na wstęp i zakończenie

Próbujcie pobudzać się powoli, zacznijcie po prostu od rozmowy. Potem tulcie się do siebie i odpoczywajcie, ciesząc się ze wspólnego oderwania od codziennych trosk.

3. Bądźcie spontaniczni

Uprawiajcie czasem seks w niezaplanowanej porze, w niecodziennym miejscu, lub w odmiennej pozycji, aby wprowadzić w swe życie miłosne nieco więcej podniecenia.

4. Sygnalizujcie swoje potrzeby seksualne

Mówcie jasno, czego pragniecie, lecz nie bądźcie zbyt wymagający ani krytyczni. Porozumiewajcie się nie tylko słowami – możecie także delikatnie poprowadzić rękę współmałżonka, aby pokazać jak chcecie być dotykani.

5. Eksperymentujcie z seksem

Pogłębiajcie swoją wiedzę na ten temat, próbując nowych technik, pozycji oraz sposobów sprawiania sobie przyjemności. Opowiadajcie o swoich fantazjach i mówicie sobie nawzajem, co Was podnieca.

6. Nauczcie się dawać

Kochając się bądźcie dla siebie szczodrzy. Nie dopuście, aby otrzymanie czegoś w zamian stało się warunkiem sprawiania przyjemności partnerowi.

7. Nie popadajcie w rutynę

Jeśli kochacie się zawsze w te same dni, spróbujcie je zmienić, albo kochać się więcej niż raz.

8. Śmiejcie się przy seksie

Podejdźcie to seksu żartobliwie, śmiejcie się, jeśli Wam się nie uda bądź wyjdzie niezręcznie. Wygłupiajcie się …

9. Bądźcie przygotowania na zmiany

Wiedzcie, że ważne wydarzenia, takie jak narodziny dziecka, czy zmiana pracy, a nawet te mniej stresujące mogą przejściowo wpływać negatywnie na seks.

10 . Idźcie przez życie jako para

Pamiętajcie, że choć z wiekiem nie będziecie podniecać się tak łatwo, to nadal możecie cieszyć się seksem.

Zagłosuj

9 points
Upvote Downvote

Total votes: 9

Upvotes: 9

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *