Smartfonowy drań: dzięki naszym radom nie staniesz się jednym z nich

Smartfonowy drań

O czym należy pamiętać, by nie zachowywać się jak smartfonowy drań? Pewnie nie raz słyszałeś, żeby nigdy, ale to przenigdy nie rozmawiać przez telefon w teatrze, na pogrzebie, a nawet podczas lekcji ponieważ nie dość, że jest to nietaktowne, to jest to zabronione! Oto smart dekalog, który uchroni Cię przed staniem się smartfonowym draniem:

Smartfonowy drań

1.Nie będę straszył dzwonkiem

Pamiętaj, aby wybrać ten systemowy albo nieinwazyjny, pozwoli Ci to uniknąć krzywych spojrzeń nie tylko domowników, ale także współpracowników, a przy okazji nie będziesz nikogo irytował.

2.Szanuj wszystkich wokół

Nie wiem czy już zdążyłeś zauważyć, ale w miejskich środkach transportu nie jeździsz sam. Uwierz mi na słowo, że nie każdy chce słuchać o czym rozmawiasz, dlatego zachowaj dyskecję. Jeżeli już musisz odebrać w tym momencie telefon to przynajmniej nie rozmawiaj za głośno, a już najlepiej odejdź na bok.

3.Świata nie przejdziesz, patrząc w ziemię

Kiedy idziesz, albo prowadzisz samochód to zapamiętaj raz na zawsze, że nie wolno Ci pisać, ani czytać. Unikniesz wtedy oczywistych i nieuchronnych konsekwencji.

4.W nie swoją komórkę spoglądać nie będę

Prosta zasada, co nie jest moje, nosa nie wsadzam. W dzisiejszych czasach w telefonie można znaleźć naprawdę mnóstwo intymnych informacji i sekretnych wiadomości. Chyba nie chciałbyś aby ktoś zaglądał do Twojej komórki, nawet dla zabawy.

5.Nie nadużywaj aparatu

Niektóre miejsca i sytuacje nie pozwalają nam na zrobienie selfie. Dlatego pamiętaj, że w takich momentach najzwyczajniej w świecie nie wolno Co tego robić!

6. Przeginać nie będę

W trakcie posiłku, rozmowy w cztery oczy, czy na spotkaniu biznesowym/randce nie spoglądaj w telefon. Naprawdę nie wpłynie to dobrze na Twoją reputację.

7. Ludzi wokół muzyką katować nie będę

Dj bez słuchawek to naprawdę mało kulturalna rozrywka. Słuchawki naprawę pomogą Ci zaoszczędzić niemiłych komentarzy i wrogich spojrzeń. Jeżeli nie posiadasz słuchawek to jak najszybciej w nie zainwestuj.

8. Cudzy czas to rzecz święta

Pamiętaj, że nie dla każdego ten sam moment jest idealny na rozmowę. Dzwoniąc spytaj rozmówcy czy ma czas i mów do rzeczy. Najważniejsze: nie dzwoń zbyt rano i zbyt późno wieczorem.

9.Obietnic dotrzymuj

Jeżeli nie możesz w danej chwili rozmawiać i deklarujesz, że oddzwonisz później to zrób to.

10. Czatować po pijaku nie będę

Gdy już wiesz, że będziesz pił to najlepiej wyloguj się ze wszystkich portali społecznościowych. Naprawdę zaoszczędzisz sobie wstydu i zachowasz swoją godność.

Zagłosuj

6 points
Upvote Downvote

Total votes: 6

Upvotes: 6

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *