Spalacze tłuszczu: co używać, a czego lepiej unikać?

 Nietrudno domyślić się, że wszystkie reklamowane specyfiki na spalanie tłuszczu tak naprawdę nie działają, nie daj się nabrać na owoce jakiegoś krzewu z tybetańskich gór. Co w takim razie działa?

 

Jeżeli chodzi o ludzi marketingu firmy produkującej suplementy to ich praca wygląda mniej więcej tak: stworzymy opakowanie w jaskrawych kolorach, napiszemy coś o naturalnych składnikach bla bla bla… i najważniejsze gwiazda sceny fitness zareklamuje nasz produkt na Instagramie. Jesteśmy bogaci.

 

Co spala tłuszcz?

Kupiłeś kolejny produkt spalający tłuszcz, który znowu nie działa? Spokojnie nie Ty jeden dałeś się nabrać na bajki o tajnych laboratoriach,  w których odkryto magiczny środek na Twoje problemy z nadwagą. Pora powiedzieć stop! Mało tego, że jest to czyste nabijanie ludzi w butelkę to jeszcze igranie ze zdrowiem konsumentów. Sprawdźmy,  co tak naprawdę znajduję się w tym pięknym, kolorowym opakowaniu.

 

1. Glukomannan

Jeżeli mielibyśmy przyjrzeć się bliżej wszystkim tego typu suplementom, to niemalże na każdej etykietce opakowań ze spalaczami tłuszczu głównym składnikiem jest glukomannan. Pod tą chemiczną nazwą kryje się najzwyczajniejszy w świecie błonnik roślinny. Jeżeli chodzi o jego działanie to pochłania tak gigantyczną ilość płynów, że wrzucając 1 kapsułkę do szklanki z wodą momentalnie zamienia ją w żel.

 

Zdrowszym i smaczniejszym sposobem na uzyskanie błonnika jest chociażby smaczna zupa krem, owoce, warzywa. Po co wydawać kolejne pieniądze na pastylki, które ani dobrze nie smakują ani nawet nie pachną, a działanie błonnika takie same.

 

zupa-krem

 

2. Zielona herbata

Jeżeli chodzi o spalanie tłuszczu to ekstrakt z zielonej herbaty świetnie działa na nasz metabolizm. Zawiera roślinne polifenole, które są pomocne w trawieniu tłuszczów. Wiadomo również, że im szybszy metabolizm, tym szybsze spalanie tłuszczu. Organizm z pewnością odwdzięczy Ci się za taką pomoc w postaci spadku masy ciała.  Jednak należy pamiętać, że co za dużo to niezdrowo. Staraj się nie przesadzać z ilością tego specyfiku, gdyż mogą pojawić się nieprzyjemne dolegliwości żołądkowe.

 

3. Pastyli spalające tłuszcz i witaminy

Tabletki wiążące tłuszcz mają na celu przyczepienie się do jego cząsteczek, które dostarczamy do organizmu wraz ze spożywanym przez nas jedzeniem. Taka pastylka podróżuje z nimi aż do samego końca, tak by nie miał  możliwości wchłonięcia się do jelit. Niestety oprócz tego, że przyczepia się do cząsteczek tłuszczów, zdarza jej się także przyczepić do cennych składników odżywczych jakimi są witaminy: A,D,E i K.

 

4.Metal

Spalacze  tłuszczu bardzo często mają właściwości moczopędne. Zbyt częste oddawanie moczu może prowadzić do wyszczuplenia naszych zapasów na wapń. Oczywiście w bardzo prosty i szybki sposób możemy do woli uzupełniać niedobór, jednakże taka suplementacja to kolejna praca dla jelit, które i tak są już wystarczająco zarobione. Nie pozostaje to również obojętne chęci do treningu. Jeżeli zostaje zaburzona absorpcja cynku i żelaza oraz zostaje zaburzony katabolizm węglowodanów to skąd mamy wziąć siłę i chęci do jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

 

Zagłosuj

10 points
Upvote Downvote

Total votes: 10

Upvotes: 10

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *