Wysokie IQ i dobre samopoczucie czyli jak jedzenie szpinaku wpływa na mózg oraz dlaczego warto się zachwycać

Kiedy spoglądasz na piękną kobietę, która akurat poprawia pończochę czy chociażby właśnie widziałeś idealny strzał do bramki, a może po raz pierwszy masz okazję zobaczyć góry? To wszystko sprawia, że poprawia się jakoś Twojego życia.

 

Zachwyt to nic innego jak moment w którym najczęściej z ust Polaka można usłyszeć ‘’O, k…a!’’, gdyż w naszym organizmie dochodzi wtedy do całkiem realnych zmian. Najnowsze badania naukowe, którymi zajmowali się naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego są najlepszym dowodem na to, że im częściej wprowadzamy nasz organizm w zachwyt tym mniejsze ryzyko depresji.

 

Naukowcy tłumaczą, że to dzięki obniżonemu poziomowi cytokin ( białka niszczące hormon szczęścia) do którego dochodzi, kiedy doświadczamy zachwytu. Niestety, natura człowieka jest już taka, że bardzo łatwo znieczula się na piękno. Dlatego planując weekend majowy wybierzmy miejsce, gdzie jeszcze nie byliśmy.

 

 

Zachwycaj się

Jeżeli należysz do osób wrażliwych na sztukę to najlepszym sposobem na to byś się zachwycił będzie wyjście do opery,  czy wystawę rzeźby współczesnej. Natomiast osoby, których sztuka niezbyt rusza muszą w inny sposób szukać sposobu na zachwyt.

 

1.Wysiłek fizyczny

Osoby, które regularnie ćwiczą, a nawet jeżdżą rowerem po górach doskonale wiedzą, że im człowiek bardziej zmęczony tym większy efekt zachwytu.

 

 

2.Pasja

To najlepszy sposób na osiągnięcie zachwytu i dumy z nas samych. Niezależnie od tego jaką pasję mamy to każda wzmacnia w nas uczucie zachwytu, kiedy uda nam się coś osiągnąć.

 

 

Mądry, dlatego samotny

Jeżeli cierpisz na trudność w nawiązywaniu kontaktów to może to wynikać z ponadprzeciętnej inteligencji. Badania przeprowadzone przez grupę naukowców z Wielkiej Brytanii dowodzą iż osoby o wysokim poziomie IQ najlepiej czują się w towarzystwie siebie samych. Dodatkowo inteligentni ludzie mają problem w znalezieniu kogoś kto w podobny sposób postrzega świat.

 

 

Szpinak a poziom IQ

Dzień najlepiej zacząć od solidnej porcji szpinaku, najlepiej naleśników ze szpinakiem. W Bostonie została przeprowadzona konferencja na której naukowcy z Uniwersytetu Chicago przedstawili swoje badania, które dowodzą iż codzienna porcja szpinaku sprawia, że nasza sprawność intelektualna jest w dużo lepszej formie i pozostanie z nami na dłużej. Dodatkowo codzienne jedzenie szpinaku odmładza mózg o średnio 11 lat.

 

 

Zagłosuj

10 points
Upvote Downvote

Total votes: 10

Upvotes: 10

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *