Zdrada: jakie są przyczyny naszej niewierności?

Mężczyźni zdradzają, kobiety zdradzają… Dlaczego robimy to sobie, a przede wszystkim naszym partnerom? Czy zdrada rzeczywiście jest w modzie?

 

 

Zdrada to problem z którym zmierzali się nasi dziadowie, pradziadowie i ludzie żyjący wieki temu. Jednak to wcale nie oznacza, że w XXI wieku problem ten został oswojony. Wciąż nie każdy potrafi zmierzyć się z niewiernością swojego partnera. Dla większości zdradzonych staje się to to prawdziwym koszmarem.

 

Kiedy zdrada zaczyna wychodzić na jaw zaczynają się łzy, awantury, wyrzuty a także całonocne dyskusje, które w jakiś sposób pomogą zrozumieć ‘’dlaczego?’’. Po czymś takim nie każdy związek da się jednak uratować. Czy naprawdę warto narażać nie tylko siebie, ale przede wszystkim swój związek na takie piekło?

 

Badania przeprowadzone pod kątem zdrady potwierdzają, że ponad 80 proc. osób zetknęło się z problemem niewierności w najbliższym otoczeniu. Potocznie zdrada to nic innego jak emocjonalne i fizyczne zaangażowanie w związek z kolejną osobą.

 

Jednak jak się okazuje większość z nas tak naprawdę nie ma zdecydowanego poglądu w tematyce zdrady. Jedni twierdzą iż jest to po prostu pozamałżeński stosunek płciowy, drudzy zaś z kolei uważają zdradę przede wszystkim za nielojalność emocjonalną.

 

Jak to jest z tą zdradą? Czy aby móc powiedzieć o pełnej niewierności potrzebny jest kontakt seksualny? Czy kontakt z homoseksualny jest zdradą? Jak się okazuje mężczyźni, których partnerka miała kontakt fizyczny z drugą kobietą nie oceniają jest w sposób rygorystyczny. Czy można zdradzić w Internecie, nie wiedząc kim tak naprawdę jest druga osoba? Czym to odbiega od zwykłych fantazji seksualnych czy masturbacji.

 

Filtr – swobodna rozmowa, która skupia się głupie na zabarwieniu erotycznym. Z przeprowadzonych badań wynika, że ponad 70 proc. kobiet oraz mężczyzn nie uważa tego za zdradę, a przecież czatowanie sprowadza się głównie do tego. Przedstawiciele obojga płci również zgodni są co do korzystania z usług agencji towarzyskich – TAK, TO JEST ZDRADA! Jednak nie wiadomo dlaczego, mężczyźni w znacznie mniejszym procencie.

 

Dlaczego kobiety zdradzają?

 

Ogólnopolskie badania przeprowadzone przez profesora Izdebskiego dowodzą, iż do zdrady przyznaje się ponad 16 proc. kobiet. Natomiast już w ankiecie anonimowej wynik znacznie się różnił, mianowicie do zdrady przyznało się aż 38 proc.

 

 

Prawda jednak jest wyśrodkowana, gdyż część kobiet zaczepionych przez profesora Izdebskiego pominęła to pytanie celowo. Zarówno kobiety jak i mężczyźni zdradzają z prze najróżniejszych powodów, jednak są one zdecydowanie bardziej wybredne w poszukiwaniu kochanka aniżeli mężczyźni.

 

Płeć męska w pytaniu o motywy seksu głównie odpowiadała: przyjemność, spełnienie fizyczne a także rozrywka. Natomiast w przypadku kobiet zostały wymienione: miłość, zaangażowanie oraz emocje.

 

Pod lupą znalazły się także kobiecie zwierzenia na forum, z których jednoznacznie wynika: zdrada fizyczna to nic innego jak finał w poszukiwaniu zrozumienia, ciepła, dbałości, uwagi a także odrobiny adoracji czyli tego wszystkiego czego zabrakło im w obecnym związku. Psycholodzy oraz seksuologowie twierdzą również, że często wiąże się to z potrzebą udowodnienia sobie własnej atrakcyjności (poczucie własnej wartości), która niestety z biegiem czasu przestała być dostrzegana przez partnera.

 

Ważną rolę w tym przypadku odgrywa również brak satysfakcji seksualnej mimo, iż motyw seksualny bardzo rzadko jest podawany jako główny powód zdrady, to jednak przeprowadzone badania pokazują, że kobiety mające problem z osiągnięciem orgazmu znacznie częściej dopuszczają się zdrady. Nie wiedzą one jednak, że najprawdopodobniej problem ten będzie dalej im towarzyszył przy nowym kochanku.

 

Prawda jest jednak nieco okrutna, gdyż statystycznie kobieta w stałym związku osiąga orgazm tylko podczas 22 proc. stosunków, natomiast w przypadku kochanka dzieje się to zdecydowanie łatwiej 33 proc.

 

Wynika to bowiem z obu stron. Wiadomo, że każdy stara się wtedy o wiele bardziej aniżeli w przypadku starych, małżeńskich pieleszach. Nie ma tu chyba co tłumaczyć bo każdy z nas był kiedyś kochankiem i doskonale wie o co jest na rzeczy, nie chodzi tu wcale o jakąś tajemniczą erotyczną gimnastykę. Naukowcy twierdzą, że na częstotliwość kobiecych orgazmów ma również wpływ jej wyższa ocena kochanka jako mężczyzny.

 

Należy jednak pamiętać, że wszystko dzieje i zaczyna się w jej głowie. Dlatego najlepiej pomyśleć już wcześniej co może roić się w jej głowie oraz podnieść swój całkowity poziom męskości w mężczyźnie. Nie tylko w sferze seksualnej.

 

Dlaczego mężczyźni zdradzają?

 

Jeżeli chodzi o mężczyzn biorących udział w anonimowej ankiecie to aż 37 proc. przyznało się do zdrady, natomiast w przypadku badań przeprowadzonych przez profesora Izdebskiego było to zaledwie 28 proc. Ciężko jest jednak odpowiedzieć na pytanie ‘’dlaczego mężczyźni zdradzają?’’, gdyż nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.

 

Specjaliści zajmujący się leczeniem męskiej duszy twierdzą iż ważną rolę odgrywa tu instynkt łowiecki, który popycha mężczyzn do kolekcjonowania trofeów i chwalenia się nimi, a także słynny kryzys wieku średniego, który w zasadzie jest niemożliwy do uniknięcia. Badania potwierdzają, że najczęściej męska zdrada ma miejsce między 44 a 55 Rokiem życia.

 

Dlaczego tak się dzieje? Nie wiadomo dokładnie skąd,  ale właśnie wtedy spada na mężczyzn jakieś zawyżone ego i myślą, że żona z którą mają dwójkę dzieci tak naprawdę tylko ograniczała ich przez całe życie i tłumiła ich wspaniałą osobowość. Dlatego pora najwyższa zacząć prawdziwe życie bo przecież tyle zmarnowanych lat za nimi. Dwudziestoparoletnia kochana przecież wszystko doskonale zrozumie.

 

 

Zdrada w biurze

 

Nie bez powodu przywołujemy tutaj miejsce pracy. Wszystkie dostępne analizy dotyczące niewierności (nie tylko w Polsce) dowodzą,  iż to właśnie tam najczęściej zdarza nam się zdradzać. 40 proc.  Włochów, 41 proc. Amerykanów, 50 proc.  Chorwatów uprawia seks w pracy lub poza nią, jednak ze swoich współpracownikiem. Nie ma co się dziwić, gdyż odliczając czas na sen to właśnie tam spędzamy większą cześć dnia, a nawet życia.

 

Badania przeprowadzone przez Pentora wskazują, że ponad 80 proc. Polaków filtruje ze sobą w pracy, a połowa z nich przynajmniej jeden raz uprawiała seks z osobą z pracy. Jak się okazuje współpracownicy są tuż za aktorami oraz innych celebrities, najbardziej pożądanymi obiektami seksualnymi obojga płci.

 

Naturalna bliskość między współpracownikami nie tworzy się jednak bez powodu. Wspólne doświadczenia, emocje zawodowe kobieta (sukcesy i porażki) potrafią zbliżyć człowieka. Wizerunek również odbiega od tego zwykłego, domowego. Żony, które malują, czeszą się do pracy i chodzą w niej na obcasach tuż po powrocie do domu zakładają stary, brzydki dres byleby był wygodny. To samo tyczy się panów, którzy w pracy są eleganckimi dżentelmenami łażą po domu w dziurawych skarpetkach i przypadkowych kapciach. Nie ma nawet mowy o żadnej chemii i pożądaniu.

 

Cóż począć więc z tym fantem? Przecież każdy z nas musi pracować. Wystarczy pamiętać, że romanse zaczęte w pracy bardzo rzadko kończą się dobrze. Jeżeli będziesz chciał włożyć rękę pod spódniczkę zaprzyjaźnionej koleżance w pustej sali konferencyjnej to przypomnij sobie, że Twoja dziewczyna też jest w pracy, a wszyła do niej w spódniczce. Od razu zrobi Ci się chłodniej.

Zagłosuj

9 points
Upvote Downvote

Total votes: 9

Upvotes: 9

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *