Zwierzęta o niesamowitej urodzie – ciężko uwierzyć, że istnieją naprawdę

Zwierzeta o niesamotej urodzie

Wydaje Ci się, że wygląd zwierząt nie może Cię zaskoczyć? Zobacz zwierzęta o niesamowitej urodzie, których w dziczy nie brakuje.

Niektóre zwierzęta wyglądają jak hybrydy innych stworzeń, zaś wygląd pozostałych ciężko porównać do czegokolwiek innego na świecie. Większość z nich to naprawdę rzadkie okazy, które w naturalnych środowisku miało okazję zobaczyć niewiele osób.

 

Oto zwierzęta o niesamowitej urodzie:

 

1. Mangalica

 

Trzeba przyznać, że różni się nieco od przeciętnej świni, która posiada jednolitą, szorstką szczecinę. Mangalica stanowi wyjątek, gdyż pokrywa ją imponująca warstwa grubego futra, które przypomina owczą wełnę. Można powiedzieć, że zwierzę to jest mieszanką, świni i owcy.

 

zwierzeta o niesamowitej urodzie

2. Krowa wyżynna

 

Szkocie farmy posiadają naprawdę unikalną wersję krów, a mianowicie możemy tam spotkać Szkocką Krowę Wyżynną. Puchate bydło znane jest przede wszystkim, ze spiczastych rogów i miękkiego owłosienia. Swoim wyglądem z pewnością wyróżnia się wśród innych gatunków krów.

 

Zwierzęta o niesamowitej urodzie

3. Tamaryna Cesarska

 

Na pierwszy rzut oka nie sposób jest nie zauważyć imponującego owłosienia na mordce. Tamaryny Cesarskie to zwierzęta o niesamowitej urodzie, które swoją nazwę zawdzięczają długim wąsom przypominającym te noszone przez niemieckiego Cesarza, Wilhelma II.

 

Zwierzęta o niesamowitej urdzie

4. Głuptak niebieskonogi

 

Jak sama nazwa wskazuje zwierzęta te mają niebieskie nogi. Ich kolor zawdzięczają pigmentom karotenoidowym pozyskiwanym z pożywienia, które koncentrują się właśnie w ich stópkach.

 

Zwierzeta o niesamotej urodzie

 

5. Markur śruborogi

 

Ta niesamowita odmiana górskiej kozy swoją nazwę zawdzięcza imponującym rogom. Poroże tych zwierząt może osiągnąć wysokość nawet do 1.20m. Zdumiewający wynik, prawda?

 

Zwierzęta o niesamowitej urodzie

 

6. Fregata wielka

 

Oczywiście nie mamy na myśli statku, a zwierzęta o niesamowitej urodzie, którymi są ptaki morskie z rodziny fregat. Wyróżnia je przede wszystkim jasnoczerwone, balonowate podgardle. Co ciekawe w ten unikalny atrybut zostały wyposażone tylko i wyłącznie samce Fregat, które nadymają go, aby zwrócić na siebie uwagę samicy.

 

Zwierzeta o niesamowitej urodzie

 

7. Wenezuelska ćma pudlowa

 

Wenezuelska ćma została odkryta wcale zaledwie 9 lat temu. Trzeba przyznać, że ten puszysty rodzaj owada przyciąga uwagę swoim wyglądem, który jest jednocześnie uroczy i przerażający.

 

Zwierzęta o niesamowitej urodzie

 

Zagłosuj

2 points
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *